logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Кому й навіщо не варто їхати в Польщу?

Кому й навіщо не варто їхати в Польщу?

Портал Polsha24 не раз писав про те, що для роботи та життя іноземців в Польщі створені вельми сприятливі умови. На цьому тижні сайт вирішив порушити традицію і розповісти, кому і навіщо не варто їхати в Польщу.

Отже, перше, чого іноземцям не варто чекати в Польщі – це шалених легких грошей. Звичайно, заробітні плати у представників більшості професій в цій країні вищі, ніж у сусідніх Україні чи Білорусі, проте платити просто так тут ніхто не буде. Буквально на будь-якому підприємстві або фірмі в Польщі порядки такі: хочеш заробити – значить дійсно працюй. Або повертайся додому. Винятки є, але вони стосуються вузьких фахівців зі знанням польської та інших іноземних мов, всілякими дипломами та іншими доведеними досягненнями. Якщо ви таким не є, готуйтеся чесно заробляти.

Варіант другий. Польща – не помічниця, якщо ви просто біжите від проблем на батьківщині. Якщо вам раптом здалося, що після переїзду в європейську країну всі ваші проблеми – з поганою роботою, відсутністю житла, низьким заробітком – зникнуть самі собою, ви помиляєтеся. Де б ви не жили – вам все одно самостійно доведеться вирішувати побутові питання. Просто в Польщі для цього створені більш сприятливі умови. Але подбати про придбання квартири або про кар'єрний ріст вам все ж доведеться самому.

Варіант третій. Польща не підійде тому, хто їде сюди за божевільними розвагами або шедеврами кухні. Безумовно, в різних польських містах відбуваються численні заходи, концерти й фестивалі, ресторани дивують розмаїттям кухонь. Але сама по собі Польща – досить спокійна, як і її традиційна кухня. Деякі страви схожі зі слов'янськими і лише мають свій «польський відтінок».

Варіант четвертий. У Польщу не варто їхати тим, хто заздалегідь не готовий жити за місцевими законами й правилами. Якщо ви не готові вчити польську мову й принципово плануєте спілкуватися російською або українською, в Польщі вам буде нелегко. Справа в тому, що поляки дуже патріотичні у всьому, починаючи від мови і закінчуючи польськими діячами в різних галузях. І хоча польська мова трохи схожа з української чи білоруською, деякі місцеві жителі можуть робити вигляд, що зовсім вас не розуміють, тим самим змушуючи вживати польські слова.

Варіант п'ятий. Польща не підійде тим, хто хоче не навчаючись отримати диплом європейського ВНЗ. Якщо ви дійсно мрієте стати випускником одного з польських університетів і потім знайти високооплачувану роботу, готуйтеся до наполегливого й кропіткого навчання. Прогули занять вам тут не пробачать, а на заліки та іспити доведеться прийти дійсно підготовленими. Не дарма багато студентів Польщі скаржаться на відсутність вільного часу в студентські роки. З іншого боку – отримавши гарну освіту ви зможете розраховувати на престижну роботу за фахом не тільки в Польщі, а й в усій Європі.

Варіант шостий. Краще не намагатися змінити своє життя і переїжджати в Польщу тим, хто заздалегідь негативно налаштований. Якщо ви начиталися або наслухалися негативних відгуків про те, як поляки обманюють бідних іноземців, що продукти в країні дорогі, а умови життя взагалі складні, краще забудьте про переїзд в цю країну. А можливо, і не тільки в цю. Пам'ятайте: добре там, де нас немає. У всіх інших місцях на вас можуть чекати невеликі труднощі або розчарування. Але в будь-якому випадку, якщо у ваших планах – зміни й переїзд в Польщу, радимо налаштуватися на позитив. Насправді, в цій країні дійсно створені одні з найбільш сприятливих умов для іноземців. Підтвердження тому – величезна кількість українців, білорусів і представників інших націй, які прекрасно влаштувалися тут.