logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Коли іноземцю необхідно отримувати дозвіл на покупку нерухомості?

Коли іноземцю необхідно отримувати дозвіл на покупку нерухомості?

Тема покупки нерухомості в Польщі дуже популярна й актуальна. Не дивлячись на те, що ціни на квартири і будинки ростуть з кожним кварталом, доступність іпотечного кредиту дозволяє придбати квартиру. У зв'язку з цим виникає питання: чи потрібен іноземцю дозвіл на покупку нерухомості в Польщі? Відповідь на це питання наступне: все залежить від типу нерухомості, яку ви купуєте. Подробиці далі.

Польське законодавство розділяє поняття будинок (dom) і квартира (lokal mieskalny, mieskanie). І відповідно вимоги при покупці різняться.

Якщо ви вирішили придбати квартиру, але при цьому не є громадянином Польщі, то вам не буде потрібно зовсім нічого, крім грошей. Ніяких дозволів так само не потрібно. Навіть якщо ви приїхали в Польщу по туристичній візі ви можете купити квартиру, але звичайно за туристичною візою іпотечний кредит вам жоден польський банк не дасть.

Єдиним винятком у даному правилі є квартири, розташовані в так званій прикордонній зоні. В цьому випадку вам доведеться отримати спеціальний дозвіл на покупку квартири.

Але, зверніть увагу, що сучасне будівництво багатоквартирних будинків у Польщі часто має на увазі придбання паркувального місця (гаража) спільно з квартирою, так ось, якщо паркувальне місце (гараж) – це окремо розташована будівля, то дозвіл на дану нерухомість (саме паркувальне місце або гараж ) так само необхідно отримувати від МВС Польщі.

Якщо ж ви вирішили купувати будинок, то доведеться потурбуватися про отримання дозволу на покупку. Головною відмінністю від покупки квартири є те, що ви купуєте ділянку землі. А значить повинні отримати дозвіл Міністра Внутрішніх Справ РП (це стосується також дач і ділянок землі). Дозвіл виходить під конкретний будинок або ділянку, але якщо раптом щось не склалося, то він дійсний ще 1 рік після видачі.

Випадки придбання нерухомості іноземцем без необхідності отримання дозволу

Закон передбачає виключення, в яких придбання нерухомості може виникнути без необхідності отримання дозволу. Зокрема, ст. 8 визначає такі випадки.

Не потребує отримання дозволу:

  • Придбання окремого житла в розумінні закону про власність житла (ustawa o własności lokali) (тобто квартири в будинку).
  • Придбання гаража, якщо це пов'язано з задоволенням житлових потреб іноземця. Гараж повинен бути доповненням до будинку або квартири, які іноземець вже має, або саме набуває разом з даними гаражем. Однак неможливо придбати без дозволу сам гараж, наприклад, для його здачі в оренду.
  • Суб'єкти, що мають офіс (наприклад, юридичні особи), не користуються цим дозволом, оскільки в їхньому випадку не говориться про необхідність задоволення житлових умов.
  • Придбання нерухомості іноземцем, що проживає в Польщі не менше 5 років з дня надання йому дозволу на постійне перебування або на перебування постійного резидента Європейського Союзу.
  • Придбання іноземцем, що є чоловіком або дружиною польського громадянина і проживають в Польщі щонайменше 2 років з дня надання їм дозволу на постійне перебування або на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу, нерухомості, яка буде в результаті придбання, вважатися спільно нажитим майном подружжя.
  • Придбання іноземцем нерухомості, якщо в день набуття він має право законного успадкування після продавця нерухомості, а продавець нерухомості є її власником або власником права безстрокового користування не менше 5 років.

Дані виключення не застосовуються щодо: