Тема покупки нерухомості в Польщі дуже популярна й актуальна. Не дивлячись на те, що ціни на квартири і будинки ростуть з кожним кварталом, доступність іпотечного кредиту дозволяє придбати квартиру. У зв'язку з цим виникає питання: чи потрібен іноземцю дозвіл на покупку нерухомості в Польщі? Відповідь на це питання наступне: все залежить від типу нерухомості, яку ви купуєте. Подробиці далі.
Польське законодавство розділяє поняття будинок (dom) і квартира (lokal mieskalny, mieskanie). І відповідно вимоги при покупці різняться.
Якщо ви вирішили придбати квартиру, але при цьому не є громадянином Польщі, то вам не буде потрібно зовсім нічого, крім грошей. Ніяких дозволів так само не потрібно. Навіть якщо ви приїхали в Польщу по туристичній візі ви можете купити квартиру, але звичайно за туристичною візою іпотечний кредит вам жоден польський банк не дасть.
Єдиним винятком у даному правилі є квартири, розташовані в так званій прикордонній зоні. В цьому випадку вам доведеться отримати спеціальний дозвіл на покупку квартири.
Але, зверніть увагу, що сучасне будівництво багатоквартирних будинків у Польщі часто має на увазі придбання паркувального місця (гаража) спільно з квартирою, так ось, якщо паркувальне місце (гараж) – це окремо розташована будівля, то дозвіл на дану нерухомість (саме паркувальне місце або гараж ) так само необхідно отримувати від МВС Польщі.
Якщо ж ви вирішили купувати будинок, то доведеться потурбуватися про отримання дозволу на покупку. Головною відмінністю від покупки квартири є те, що ви купуєте ділянку землі. А значить повинні отримати дозвіл Міністра Внутрішніх Справ РП (це стосується також дач і ділянок землі). Дозвіл виходить під конкретний будинок або ділянку, але якщо раптом щось не склалося, то він дійсний ще 1 рік після видачі.
Випадки придбання нерухомості іноземцем без необхідності отримання дозволу
Закон передбачає виключення, в яких придбання нерухомості може виникнути без необхідності отримання дозволу. Зокрема, ст. 8 визначає такі випадки.
Не потребує отримання дозволу:
Дані виключення не застосовуються щодо: