logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Хочете змінити місце роботи в Польщі. Що робити?

Хочете змінити місце роботи в Польщі. Що робити?
Іноземці, які працюють в Польщі, часто задаються питанням - як змінити місце роботи? І що робити, якщо вас звільнив роботодавець? У нашій статті ми розповімо, що робити в таких випадках.

По-перше, ви повинні повідомити Воєводське управління (Urząd Wojewódzki) протягом 15 робочих днів з моменту свого звільнення.

Після отримання повідомлення, воєвода дає іноземцю 30 днів на пошук нового місця роботи і тільки потім приймає рішення скасувати воєводське запрошення. Відповідно, ви повинні будете повернутися в свою країну.

Якщо ви не повідомите воєводу про звільнення і пошуки нового місця роботи і він дізнається про це сам, вам загрожує анулювання дозволу на роботу (воєводського запрошення) і депортація з забороною видачі дозволу на роботу протягом 1 року від дати прийняття рішення про скасування дозволу на роботу.

Є категорія іноземних громадян, кому не загрожує анулювання дозволу на роботу. Це:
  •  Люди, які перебувають на території Польщі на підставі дозволу на постійне перебування (pobyt stały),
  •  Ті, хто мають дозвіл на довгострокове прибування резидента Європейського Союзу,
  •  Подружжя польських громадян.
Громадяни іншої країни в Польщі мають право отримати статус безробітного. Для цього необхідно звернутися в Повітове управління праці та подати заяву, щоб вас поставили на облік як безробітного.

При цьому важливо дотримання умов:
  • У іноземного громадянина є статус біженця;
  • Іноземний громадянин має постійний вид на проживання;
  • Іноземний громадянин має дозвіл на тимчасове проживання, виданий для професії з високим рівнем кваліфікації;
  • Іноземець має дозвіл на тимчасове проживання, яке видано для проведення наукових досліджень;
  • Іноземець має дозвіл на тимчасове перебування і роботу або візу з метою виконання роботи. За умови, що безпосередньо перед реєстрацією в якості безробітного він безперервно працював в Польщі, протягом, принаймні 6 місяців і оплачував відповідні внески та податки.

Якщо ви не підпадаєте під жодну з цих категорій, то вас можна зареєструвати, як особу, яка шукає роботу. Це дає право на отримання інформації від центру зайнятості та його сприяння в пошуку роботи на території Польщі.

Виплати і допомоги вам, як безробітному, будуть залежати від документа, на підставі якого ви знаходитесь у Польщі: віза, вид на проживання, карта поляка і так далі.

Із закінченням дії цього документа припиняється і статус безробітного або того, хто шукає роботу.
Категорiї: робота в польщі