logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта тимчасового перебування: топ питань, пов'язаних з її отриманням

Карта тимчасового перебування: топ питань, пов'язаних з її отриманням

Як завжди, раз на тиждень портал Polsha24 розповідає про те, як правильно легалізуватися в Польщі. У продовження цієї теми сайт пропонує топ найпоширеніших питань і відповідей на них, пов'язаних з отриманням Karty czasоwego pоbytu.

Чи завжди термін дії Karty czasоwego pоbytu – 3 роки?

3 роки – це максимальний термін, на який вам можуть дати дозвіл на ВНП у Польщі. Мінімальний термін дії Karty czasоwego pоbytu – 3 місяці. Тобто, по суті, ви можете отримати карту, яка дозволяє вам перебувати законно на території Польщі будь-який проміжок часу у вищевказаних межах.

Збираюся подати документи на Kartu czasоwego pоbytu. Але до цього часу термін дії моєї візи закінчиться. Як мені бути?

Як тільки ви відвезете пакет документів до місцевого Urząd Wojewódzki, там вам у паспорт поставлять спеціальний штамп. Його наявність означає, що в даний час розглядається питання про ваш дозвіл на проживання. Цей штамп дозволяє офіційно перебувати в Польщі на весь термін до отримання децізіі. Більш того, з січня 2018 року штамп дозволяє офіційно працювати весь термін розгляду питання. Правда, на підставі штампа в паспорті ви не можете перетинати кордон Польщі. Точніше, ви можете виїхати з країни, наприклад, до себе додому, а ось для в'їзду в Польщу вам знадобиться віза. Якщо у вас її немає, то штамп в даному випадку не допоможе.

Чи можу я отримати Kartu czasоwego pоbytu не маючи номера Pesel і постійної прописки в Польщі?

Документа, що підтверджує, що ви прописані в Польщі немає в списку обов'язкових для отримання ВНП. Але в деяких воєводствах його все ж можуть попросити. Те ж саме стосується і номера Pesel. Потрібні ці документи у вашому воєводстві чи ні, краще заздалегідь там же й уточнити. І, до речі, якщо у вас попросять саме Pesel, то прописку все одно доведеться зробити.

Отримав ВНП на підставі роботи, а зараз хочу звільнитися. Що мене чекає в такому випадку та як правильно вчинити, щоб не порушити закон?

У даному випадку втрата роботи спричинить за собою і втрату ВНП. Щоб не порушити Закон, в даній ситуації ви повинні протягом 15 робочих днів повідомити про звільнення в Urząd Wojewódzki. Вам дадуть 30 днів для пошуку нової роботи. Якщо за цей термін ви її не знайдете, то дія карти анулюють. І, отже, якщо у вас немає візи, потрібно буде виїхати з Польщі. Якщо в паспорті є діюча віза, можете шукати роботу до її закінчення і по ній же можна знову податися на ВНП.

Чи можна маючи ВНП у Польщі подорожувати по всьому Євросоюзу?

На жаль, в даному випадку ви можете подорожувати тільки по країнах Шенгенської зони. При цьому термін перебування в них не повинен перевищити трьох місяців за півроку.

Як перетинати кордон маючи ВНП, але не маючи діючої візи?

В даному випадку ви повинні будете пред'явити прикордоннику паспорт і карту годин побиту. Вона тепер є підставою для перетину кордону і в'їзду в Польщу. Таким чином, при наявності ВНП, шенгенська віза вам більше не потрібна.

Чи існує ймовірність отримати відмову, подавши документи на ВНЖ?

Звичайно, буває всяке. Але якщо ви надасте всі необхідні документи для ВНП і під час очікування карти не будете порушувати польське законодавство, ймовірність отримати відмову мінімальна.

За який період до закінчення терміну дії Karty czasоwego pоbytuмне потрібно подати документи на її продовження?

Теоретично, ніхто не забороняє подати нові документи через місяць, після отримання вами ВНП, або в останній день дії карти. При цьому після отримання нового дозволу на тимчасове перебування, старий автоматично анулюється. Тут швидше треба мати на увазі наступний факт: в різних воєводствах і в різних ситуаціях терміни розгляду справ дуже сильно розрізняються. Десь можна отримати карту за 2-3 місяці, десь доведеться чекати і більше півроку. І якщо першу карту ви чекали 5 місяців, то наступну будете чекати не менше, а, можливо, трохи довше. Адже потік іноземців, охочих влаштуватися в Польщі, стає дедалі більше. Враховуйте всі обставини і тоді точно не прогадаєте.