logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта тимчасового перебування - кому з іноземців вона потрібна та що вона дає?

Карта тимчасового перебування - кому з іноземців вона потрібна та що вона дає?

Як завжди, раз на тиждень портал Polsha24 обговорює питання легалізації іноземців у Польщі. Кілька разів сайт писав про ПМП в цій країні. Сьогодні ж звернемося до іншого виду документа, що дозволяє законно перебувати на території Польщі. Kartaczasowego pobytu: кому вона потрібна й на що можуть розраховувати її власники?

Отже, Karta czasowego pobytu, або, простіше кажучи, тимчасовий вид на проживання - це документ, на підставі якого іноземець може працювати, вчитися, вести власний бізнес, перетинати кордон, купувати автомобіль, брати кредити в Польщі. Але головна перевага карти - можливість на її підставі пізніше претендувати на ПМП у Польщі.

Одним словом, це перша, досить серйозна сходинка для тих, хто вирішив влаштуватися в Польщі на тривалий час.

Хто може претендувати на отримання Карти тимчасового перебування в Польщі?

По суті, будь-який іноземець, який відповідає певному списку вимог. Їх не багато, але кожна вагома. Отже, розраховувати на отримання карти може:

1. Громадянин іншої країни, що офіційно працює на території Польщі та має довгостроковий контракт.

2. Чоловік або дружина громадянина Польщі.

3. Чоловік або дружина громадянина іншої країни, що має статус ПМП за програмою возз'єднання сім'ї.

4. Студент, прийнятий на денну форму навчання до університету або довгострокові курси польської чи іншої мови.

5. Іноземець, у якого є власний бізнес на території Польщі.

Ще одна обов'язкова вимога: при оформленні дозволу на проживання присутність заявника в Польщі обов'язкова. Також, щоб оселитися в країні більш ніж на три місяці, потрібно мати місце для проживання і стабільний дохід. Загалом, перш ніж мріяти про отримання виду на проживання в Польщі, вам, у першу чергу, потрібно знайти тут постійну роботу та зняти на тривалий час житло.

Якщо по всім вищевказаним пунктам питань немає, можна складати заяву на отримання Kartу czasowego pobytu. Для цього слід звернутися у воєводське управління у справах іноземців. Майте на увазі: у багатьох воєводствах потрібно обов'язково узгодити дату свого візиту завчасно. Зробити це можна через спеціальну форму електронної черги на сайті відповідного воєводства.

До речі, процедура отримання карти - платна, а її вартість залежить від конкретного виду. Уточнити ціну вашої карти можна на сайті воєводства. А якщо з якихось причин в карті вам відмовлять, усі кошти можна повернути.