logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта Поляка: що в себе включає процес її отримання

Карта Поляка: що в себе включає процес її отримання

За дев'ять років існування Карти Поляка про неї багато було сказано, цей факт можуть підтвердити тисячі громадян, які вже обзавелися цим документом. Але з кожним роком рівень життя в Польщі зростає в прогресії, тому для більшості одержувачів КП носить виключно корисливий інтерес, можливість простим способом дістатися до Європи.

Офіційна мета, за якою замислювалася Карта Поляка – підтримка родинних, етнічних і мовних цінностей польського народу в країнах СНД і Балтії, а неофіційна – це залучення культурно близьких трудових мігрантів. Якщо вже мігранти і їдуть до країни, то будь-якому уряду вигідно, щоб вони вели себе як цивілізовані люди, приносили дохід в економіку та не доставляли проблем для національної безпеки. А ця карта дає якусь гарантію того, що ви знаєте мову, поважаєте польську культуру, до того ж не просто сіли в автобус і приїхали, а провели чималу роботу, щоб отримати її.

Є дві підстави, за якими можна отримати Карту Поляка. Перше, якщо ваші мама або тато, або дід чи баба були поляками. Друге, потрібно мати документ від будь-польської організації, яка підтверджує те, що ви протягом трьох років робили внесок у розвиток польської культури та мови.

Деякі йдуть корупційним шляхом, не бажаючи працювати над отриманням цих документів, сплачуючи за них гроші, але так робити, точно не варто. По-перше, це незаконно, а по-друге, у зв'язку з дедалі зростаючою кількістю бажаючих отримати Карту Поляка, співробітники консульства все ретельніше перевіряють документи та з кожним роком посилюють іспит. І якщо вас зловлять на «липі», то більше не дадуть можливості отримати Карту.

Отже, вибравши спосіб, починайте збирати папери, що підтверджують вашу приналежність до Польщі. Потрібно показати повний ланцюжок від вашого предка до вас. Якщо в одного з батьків прямо у свідоцтві про народження написано «поляк» або «полька», потрібно зробити копію і разом з оригіналом і особистими документами записуватися на прийом. Якщо ж очевидних документів немає, але зі слів ваших дідуся та бабусі рід має польське походження, то тут потрібно звертатися до зональних архівів або в архіви на території Польщі. Запит краще робити на кожну сім'ю окремо, так більше шансів отримати позитивну відповідь. Адже архівна довідка буде мати таку ж силу на співбесіді, як свідоцтво про народження, польський паспорт або військовий квиток. А далі – справа техніки, збираєте свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (якщо прізвище змінювалося), в загальному всі докази спорідненості.

Другим важливим кроком є ​​вивчення польської мови, а також теоретична підготовка до питань від консула. Запитати можуть як про особисту біографію, так і про першого нобелівського лауреата з Польщі. Всі можливі питання, які можуть задати, без зусиль можна знайти в інтернеті. А охоплюють вони дуже широкий спектр: історія, культура, наука, географія, свята, релігія, політика, театр, кіно і т.д. Оскільки ставлення консулів до складання іспиту з кожним роком стає все серйозніше, питання можна отримати з кожної зі сфер і не одне. Так що, якщо рівень знання Польщі закінчується на поїздці в Білосток за покупками, то не варто розраховувати на успішне проходження співбесіди. У консульстві на таких вже надивилися, тому не потрібно розраховувати на авось, а хочеш в Європу, значить потрібно готуватися.

Лише в разі успішного проходження даних етапів, можна спокійно записуватися на співбесіду. Але не варто забувати, що це всього лише половина шляху. Якщо підійти до питання з усією відповідальністю, то друга половина буде набагато простішою.