logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта Поляка: головні помилки при підготовці до бесіди з Консулом

Карта Поляка: головні помилки при підготовці до бесіди з Консулом

Зустріч із Консулом Польщі для отримання Карти Поляка – захід дуже відповідальний. Як правильно до нього підготуватися та яких помилок не допустити, щоб результат співбесіди виявився позитивним? Відповіді на ці питання ви прочитаєте в наступній статті порталу Polsha24.

Увага – документам

Перш ніж записатися на співбесіду до Консула Польщі, перевірте всі необхідні документи, згідно з якими ви будете претендувати на Карту Поляка. При цьому враховуйте зміни, які були прийняті зовсім недавно. Залишайте заявку на готовність претендувати на Карту тільки в тому випадку, якщо з документами все в порядку. Пізніше не забудьте перевірити наявність потрібних документів і безпосередньо перед зустріччю з Консулом.

Швидко не вийде

Весь процес підготовки до іспиту на Карту Поляка досить тривалий. Уявіть, щоб освоїти тільки теоретичну частину – а це не один десяток питань, що стосуються найрізноманітніших сфер у житті Польщі – вам знадобиться не один день чи навіть місяць. При цьому можна визубрити якісь дати, події, географічні та інші дані. Але суть в тому, що головна мета Консула – перевірити, на скільки вам цікава Польща як країна, її традиції, звичаї, історія, важливі події. Тому передбачити точно, про що він може поцікавитися – вкрай складно.

Звичайно, існують найбільш важливі теми й знамениті польські особистості, не повідомляючи про які не можна говорити про Польщу, але це лише орієнтири, а не рамки ваших знань. Тому ви повинні саме цікавитися країною, бути глибоко та всебічно обізнаною людиною про життя в цій країні. Звичайно, відповіді на основні питання, знайти які можна на різних форумах і сайтах, вивчити потрібно. Але на додаток до цього рекомендуємо подивитися кілька польських фільмів, почитати польську літературу, а в ідеалі – не раз побувати в різних куточках Польщі, щоб відчути її дух зсередини. Тепер уявіть, скільки на це все потрібно часу?

Без польської – нікуди

Іноді на форумах і сайтах, присвячених іспиту з КП, можна прочитати історії про те, що Консул на співбесіді не поставив жодного з так званих екзаменаційних питань. Тільки розмова за життя. Так, і таке теж трапляється. У такій ситуації зубріння точно вам не допоможе, тут головне – мова. Ні, ніхто не говорить, що ви повинні володіти польською на суперпрофесійного рівні (хоча це цілком непогано відіб'ється на вашому подальшому житті в країні), але й базових знань буде замало. Ви повинні як мінімум розуміти польську мову, тобто питання від Консула, і вміти хоч якось на них відповідати. Нехай це будуть прості речення, головне – відносно грамотні. Тут знову ж таки важливо показати, що ви зацікавлені у вивченні польської мови, і зараз – тільки початок. Далі ви готові вдосконалювати знання.

Спокій, тільки спокій

Припустимо, всі питання вивчені, курси польської пройдені й ось-ось на вас чекає заповітна зустріч. Тут головне – заспокоїтися. Звичайно, хвилювання неминуче, але все ж таки постарайтеся стримувати свої емоції. Не бійтеся зайвий раз запитати, якщо не зрозуміли питання, але будьте максимально впевненими (не плутати з самовпевненими). Те, про що ви будете говорити Консулу, особливо про себе, повинно звучати як правда, а не як пафосні завчені фрази. І якщо раптом вам здалося, що щось йде не так, і ви віддаляєтеся від заповітної мети, не панікуйте та ні в якому разі не здумайте тиснути на жалість. Зберіться й налаштуйтеся – все можна виправити, нехай навіть із другої спроби.

Сьогодні отримати Карту Поляка хоче все більше іноземців. Тому, можливо, і вимоги до претендентів такі високі. Але з іншого боку, цей документ відкриє для вас двері в інше – європейське життя, і в кілька разів збільшить межі можливостей і перспектив не тільки для вас, але й для ваших дітей. Словом, це того варте.