logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта Поляка: дублікати, зміна даних, продовження терміну дії. Все, що потрібно знати

Карта Поляка: дублікати, зміна даних, продовження терміну дії. Все, що потрібно знати

Через якийсь час після отримання Карти Поляка її власники стикаються з ситуацією, коли документ з якихось причин потрібно замінити, отримати його дублікат або просто внести зміни в дані Карти. Як бути в таких ситуаціях, які документи підготувати і скільки це коштує? Портал Polsha24 пропонує розглянути кожен випадок окремо.

Варіант перший. Припустимо, ви отримали колись Карту Поляка по карті батька або матері. При досягненні повноліття вам необхідно замінити цей документ.

За загальним правилом строк дії Карти Поляка, виданої неповнолітньому, закінчується після виповнення 18 років. В такому випадку, подати документи на продовження терміну дії КП можна не пізніше як за три місяці до терміну її закінчення. Тобто за фактом на підготовку всіх документів у вас є 9 місяців. Якщо ви укладетеся в термін, вам видадуть нову Карту на 10 років. Якщо не встигнете, доведеться подаватися на загальних підставах: вчити польську мову, білети на співбесіду, доводити свою приналежність до польського народу та інше. Загалом, краще все зробити вчасно.

Документи для продовження КП в цій ситуації.

- Правильно заповнена анкета (Wniosek) з фотографією і необхідним підписом.

- Оригінал і ксерокопія паспорта: всього три сторінки паспорта.

- Карта Поляка (оригінал і копія).

Варіант другий. Ваш термін дії КП закінчується і вам просто потрібно її продовжити.

Щоб продовжити Карту Поляка ви повинні зібрати всі необхідні документи й податися на продовження не пізніше, ніж за 3 місяці до закінчення дії вашої нинішньої Карти. В цьому випадку заново виданий документ буде дійсний 10 років. Це правило не стосується тих, кому виповнилося 65 років. У такому випадку документ видається безстроково.

Документи, які повинні бути представлені разом із заявою про продовження КП.

- Правильно заповнена анкета (Wniosek) з фотографією і необхідним підписом. Зверніть увагу: підпис не повинен торкнутися рамки.

- Оригінали та ксерокопії паспорта: три сторінки паспорта.

- Чинна нині Карта Поляка (оригінал і копія).

- Заява для консула про продовження терміну дії вашої Карти.

Варіант третій. Ви втратили, у вас вкрали або ви якимось чином пошкодили Карту Поляка. У даній ситуації вам необхідно буде написати лист в Консульство Польщі з проханням видати вам дублікат КП. До речі, лист потрібно написати польською мовою. Так що, якщо ви отримували Карту дуже давно й тільки для шопінгу в Польщі, доведеться постаратися.

Документи, які повинні бути представлені разом із заявою на отримання дубліката КП:

- Правильно заповнена анкета (Wniosek).

- Оригінал і ксерокопія паспорта: три сторінки паспорта.

- Рішення про надання Карти Поляка - оригінал і ксерокопія.

- Мотиваційний лист для Консула, в якому ви повинні вказати причину, по якій вам потрібен дублікат КП.

Варіант четвертий. Ви одружилися і у вас змінилося прізвище. В цьому випадку вам також належить замінити Карту Поляка на абсолютно нову.

Тут ніяких конкретних термінів немає. Але майте на увазі, що з недійсною Картою ви не зможете отримати візу. Тому рекомендуємо не затягувати з її заміною.

Документи, які мають бути представлені на Карту Поляка в даній ситуації:

- Правильно заповнена анкета (Wniosek).

- Оригінал і ксерокопія паспорта: три сторінки паспорта.

- Ваше свідоцтво про шлюб, оригінал і ксерокопія.

- Якщо у вас змінилося не прізвище, а ім'я, наприклад, у зв'язку зі зміною правопису в паспорті, то в консульство необхідно надати адміністративне рішення про це (оригінал і ксерокопія).

- Заява Консулу про видачу нової Карти Поляка, яка вказує причину повторної подачі.

- Чинна Карта Поляка - оригінал і копія.

У всіх перерахованих вище випадках платити за карту не потрібно. До речі, якщо у вас виникають якісь сумніви з приводу тієї чи іншої ситуації, ви можете звернутися з письмовим питанням на сайт Консульства. А після отримання відповіді збирати потрібні документи. Єдине і найважливіше - це все робити вчасно. Тоді з отриманням нового документа проблем не буде.