logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Карта побиту на підставі роботи: підготовка пакету документів

Карта побиту на підставі роботи: підготовка пакету документів

Як відомо, Karta Pobytu Czasowego може бути видана іноземцю, який проживає в Польщі на підставі його офіційного працевлаштування. Які документи варто підготувати в такому випадку? І на що звернути увагу, запрошуючи дозвіл на тимчасове перебування в цій країні? Відповіді на ці та інші питання – у статті порталу Polsha24.

Отже, для того, щоб претендувати на вид на проживання за працевлаштуванням ви повинні офіційно працювати.

Для підтвердження наявності постійної роботи вам доведеться підготувати запрошення на роботу. Також у вас на руках має бути трудовий договір або один з договорів цивільно-правового характеру: umowa o prace, umowa zlecenia, umowa o świadczenie usług. Зверніть увагу: в договорі обов'язково повинна бути прописана ваша заробітна плата – як джерело постійного доходу в Польщі.

Іноді іноземці працевлаштовуються в Польщі через фірми-посередники. В такому випадку на руках у вас повинен залишитися договір, укладений з такою фірмою.

Для того, щоб претендувати на отримання виду на проживання в Польщі по роботі вам також необхідно мати документи, що підтверджують у вас наявність житла: власного або орендованого.

Майте на увазі: в деяких воєводських управліннях можуть поцікавитися вашою пропискою. Так що до моменту підготовки загального пакету документів, радимо обзавестися і нею.

Також у деяких випадках ви повинні будете підготувати документ, який підтверджуватиме, що на вашу робочу посаду немає безробітних поляків. Видати таку довідку вам може тільки ваш роботодавець.

Також для отримання karty czasowego pobytu по роботі потрібно мати медичну страховку. Тут є кілька варіантів. По-перше, можна надати страховку, зроблену ще у вашій рідній країні. Але в даному випадку її швидше за все доведеться перевести на польську. Крім того, можна оформити страховку в приватній або державній польській страховій фірмі. Але часто, якщо ви працюєте на підставі трудового договору, то страховку для вас робить роботодавець.

Також від вас потрібні будуть ксерокопії всіх сторінок паспорта (навіть порожніх) і чотири актуальні фотографії 3,5 на 4,5 см.

Ну і, звичайно ж, не забувайте про заповнення анкети (wniosek). Цей документ повинен бути грамотно і правильно заповнений і роздрукований в трьох примірниках.

Що ще варто враховувати? Іноді в різних воєводствах перелік документів для виду на проживання може трохи відрізнятися. Наприклад, в одному воєводстві можуть також запросити документ, в якому ваш майбутній роботодавець повинен підтвердити свої наміри продовжити з вами робочі відносини і після отримання karty czasowego pobytu. В іншому воєводстві можуть запросити довідку про відсутність судимостей, про те, що у вас немає заборгованостей по податках. Іноді потрібна довідка про те, що ваш роботодавець також справно платить усі податки.

Уточнити весь перелік необхідних документів для ВНП на підставі працевлаштування краще саме у вашому воєводстві. Зробити це можна на офіційному сайті або прямо в самому ужонді у відділі у справах іноземців.

При цьому рекомендуємо все ретельно записувати і далі діяти строго за цим списком. Майте на увазі: відсутність потрібного документа буде в кращому випадку підставою, щоб викликати вас в ужонд, а в гіршому – просто відмовити в наданні дозволу на тимчасове перебування в Польщі.