logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Іспит за Карткою Поляка: Навіщо мені потрібна КП? ТОП найчесніших відповідей на питання

Іспит за Карткою Поляка: Навіщо мені потрібна КП? ТОП найчесніших відповідей на питання

У продовження теми підготовки до зустрічі та співбесіди з Консулом Польщі для отримання Карти Поляка, портал Polsha24 підготував для читачів дуже незвичайний матеріал. Сайт зробив опитування претендентів на отримання цього документа й щасливих його власників з Білорусі та дізнався, для чого в дійсності їм потрібна Карта Поляка.

Отже, вашій увазі – найчесніші відповіді.

Світлана 29 років, проживає в Гродно.

- Про отримання Карти Поляка я задумалася приблизно півроку тому, хоча про те, що маю польське коріння знала дуже давно. Але необхідності отримати цей документ просто не бачила. Все сталося після того, як пішла з роботи. Після закінчення Гродненського ВНЗ пропрацювала за фахом 2 роки, потім працювала, де більше платили. Але перспектив знайти пристойну роботу в Білорусі поки не бачу. Я фахівець у сфері туризму і, думаю, могла б реалізувати себе саме в Польщі. Мрію після отримання Карти Поляка знайти роботу за фахом в якому-небудь великому місті типу Варшави або Кракова.

Сергій, 44 роки. Програміст у Мінську.

- Чесно зізнаюся, що Карта Поляка потрібна мені в якості квитка для життя в Європі. Не знаю, буде це Польща або інша країна. Загалом, і в Білорусі я непогано заробляю за місцевими мірками, але не бачу причин не прагнути до більшого. Поки на співбесіду з Консулом не записувався, активно вчу польську мову. Чув, що зараз навіть для запису потрібно непогано знати її. На різних форумах пишуть, що відбір претендентів став жорсткішим, тому старанно готуюся. Думаю, якщо все вийде, виїхати з Білорусі, тим більше, що тут мене нічого не тримає особливо. А хороший програміст потрібен скрізь.

Наталя, 34 роки. Мінська область.

- Карта Поляка мені потрібна в першу чергу заради безкоштовної візи до Польщі. Ні, переїжджати я поки не готова. Але в Польщі живе мій брат з сім'єю і, звичайно, мені хочеться поїхати до нього в гості. Та й багато знайомих хвалять цю країну за недорогий шопінг. Якщо є польське коріння, навіщо платити за візу? Може, коли-небудь поїдемо з дітьми на море на польський курорт, теж чула, що там дуже непогано.

Сергій, 21 рік. Брест.

- Карта Поляка для мене – пропуск в нове життя. Як тільки закінчу білоруський університет, збираюся продовжити навчання в Польщі. Вибрав декілька польських ВНЗ для себе. Планую пов'язати своє життя з фінансуванням. Про переїзд давно мріяв, але про те, що можу претендувати на Карту Поляка дізнався кілька місяців тому абсолютно випадково. В архівах знайшлися документи, що підтверджують, що мої дід з бабусею – корінні поляки. Вирішив, що пора здійснювати свою мрію та готуватися до переїзду. Але працювати на будівництвах або заводах в Польщі не хочу, тому збираюся отримувати там освіту. Тим більше, що Карта Поляка дозволить зробити мені це безкоштовно. Та й громадянство Польщі завдяки цьому документу отримати простіше.

Марина, 27 років. Брестська область.

- Карту Поляка я отримала чотири місяці тому. Про те, що маю польське коріння знала завжди. Причина, по якій мені потрібен цей документ дуже проста – подорожі. Колись у мене з'явилася ідея побачити якомога більше країн і міст світу. І тоді я вирішила, що повинна почати з Польщі, з батьківщини моїх предків. Після отримання Карти я відразу зробила візу й вже побувала в кількох польських містах. Я не просто пізнаю цю країну, я активно розповідаю про неї в інтернеті, ділюся знімками та враженнями. І знаєте, навіть за такий невеликий термін я встигла закохатися в Польщу, і іноді мене відвідує думка про переїзд. Але для цього потрібно побувати в усіх її куточках.

Ольга, 29 років. Гродно.

- Карту Поляка я отримала за компанію з подругою ще в студентські роки. Завдяки їй робила безкоштовну візу та їздила до Польщі на шопінг і в різні тури вихідного дня. Під час таких поїздок, звичайно, користувалася 37% знижкою на квитки безкоштовно відвідувала деякі польські музей. Під час чергової подорожі до Польщі познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Так що, можна сказати, що Карта Поляка зіграла просто фатальну роль в моєму житті. Зараз, завдяки їй, офіційно працюю в Польщі, подалася на постійну посвідку на проживання та чекаю виплат, передбачених по закону. Думаю, без Карти все це було б набагато складніше, а дещо й зовсім не реально.