https://polsha24.com/novosti/ekzamen-po-karte-poliaka-osnovnye-temy-i-voprosy-na-vstreche-s-konsulom-polshi-8691/">Polsha24</a> вирішив допомогти своїм читачам і виділити кілька блоків найчастіших питань на іспиті з КП."> Іспит на Картку Поляка: основні теми й питання на зустрічі з Консулом Польщі
logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Іспит на Картку Поляка: основні теми й питання на зустрічі з Консулом Польщі

Іспит на Картку Поляка: основні теми й питання на зустрічі з Консулом Польщі

Знайти в інтернеті інформацію про те, що потрібно знати, щоб успішно пройти співбесіду з Консулом Польщі для отримання Карти Поляка, не складе труднощів. Але часом цієї інформації так багато, що можна заплутатися й витратити час даремно. Тому сайт Polsha24 вирішив допомогти своїм читачам і виділити кілька блоків найчастіших питань на іспиті з КП.

Хто ви

Умовно ми назвали цей тип питань так, оскільки, перш за все, ви повинні вміти представити себе. Якщо говорити докладніше, то ви повинні польською мовою вільно розповісти про те, де і ким ви працюєте, представити свою сім'ю, розповісти про вашу освіту. Також Консул може поцікавитися вашими захопленнями та іншою інформацією з життя. При цьому не варто готувати детальну автобіографію, головне – точність і конкретність.

Польська мова та ви

Напевно, після того, як ви представитеся, Консул Польщі поцікавиться, хто у вашій сім'ї поляк і хто навчав вас польської мови. Ось тут бажано проявити себе з кращого боку й постаратися докладно розкрити тему вашого польського походження та показати, що це питання відіграє важливу роль у вашому житті.

Польські свята й традиції

Ці питання, мабуть, одні з найбільш нескладних. Тут потрібно розповісти, коли та яке свято відзначають поляки. Потрібно запам'ятати, коли в Польщі День Конституції, День всіх Святих, День польської армії, День Незалежності та інші важливі для країни дати в календарі. Також бажано знати не тільки назву конкретного свята, а й кілька традицій, пов'язаних із ним, історію його походження, особливості святкування.

Символіка Польщі

Цей блок питань стосується основних символів Польщі. Потрібно знати, як виглядають польський прапор і герб, як називається гімн Польщі, дату прийняття Конституції і т.д.

Географія та Польща

Ця група питань стосується географічного положення Речі Посполитої. Консул може запитати вас про те, з якими державами межує Польща, попросити розповісти про адміністративний поділ країни, великі річки або міста на березі Балтійського моря. Стануть у нагоді знання й про те, яка площа території Польщі, як називаються гори в Польщі та які озера є найбільшими в країні. Сюди ж можна додати інформацію про те, де розташовані головні пам'ятки архітектури Польщі та як вони називаються, де і які фольклорні фестивалі проводяться в країні та безліч інших питань.

Історичне минуле Польщі

Це один з найскладніших блоків з питаннями. Причина зрозуміла: потрібно знати не тільки дати головних подій в житті Польщі, а й чітко володіти історичної хронологією. Консул Польщі може запитати вас про те, коли заснували Першу (Другу, Третю) Річ Посполиту, першу столицю країни, першого Короля Польщі. Також можна почути запитання про те, хто така Ядвіга, що трапилося 13 грудня, хто виграв битву під Пловцями, коли коронували Болеслава Хороброго, коли почалося Варшавське повстання, коли Польща вступила в НАТО і т.д. Краще запам'ятати й імена всіх Президентів Польщі, а також дати їх правління країною. Так що, як би складно не було, доведеться вникнути в історичне минуле країни грунтовно.

Знамениті особистості Польщі

Також не найпростіша тема. Мова може зайти про знаменитих вчених Польщі, діячів культури, релігійних осіб. Можливо, вас попросять згадати відомих акторів Польщі, лауреатів Нобелівської премії, письменників і т.д. При цьому потрібно знати не тільки імена видатних людей цієї країни, а й хоча б коротко володіти інформацією про їхню діяльність та життя.

Безумовно, це далеко не всі питання, які можуть прозвучати на іспиті по Карті Поляка. Були випадки, коли Консул торкався й зовсім сторонніх тем, наприклад, про результати футбольного матчу. Звичайно, це скоріше виняток, ніж правило, але все ж. Особливу увагу рекомендуємо приділити саме мовним знанням і навичкам, так як мова може піти про що завгодно. Можливо, вас перевірять на знання та розуміння мови, а із запропонованих вище тем і питань зададуть парочку найпростіших.

Звичайно, з одного боку, підготовка до співбесіди – справа складна, вимагає великої відповідальності й підготовленості, але з іншого – ви претендуєте на Карту Поляка, бажаєте стати частиною польського народу, тому й знання ваші повинні бути відповідні. Більш того, отриманий у результаті документ відкриє перед вами великі можливості, а значить – є для чого постаратися.