logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Ікони польської архітектури, які відомі в усьому світі

Ікони польської архітектури, які відомі в усьому світі

Польща багата величезною кількістю дивовижних будівель і споруд. Але є серед них ті, про яких знають у всьому світі, які по праву вважаються іконами польської архітектури.

Отже, для початку вирушаємо в Бидгощ. Саме там, по вулиці Grodzka 19-21, знаходиться дивовижна у своєму роді будівля, яка виконує функції штаб-квартири mBankа. Ідею спорудження цієї сучасної споруди розробили найталановитіші архітектори Andrzej Bulanda і Włodzimierz Mucha. Виконані з червоної цегли й скла, ці будівлі є чи не головними міськими коштовностями й привертають увагу тисяч туристів. До речі, за час свого існування будівлі не раз нагороджувалися численними нагородами.

Не менш дивним можна назвати і культурний центр Służew у Варшаві, розташований за адресою: ul. Bacha 15. Стильні споруди були створені в колись екологічно чистому районі польських фермерів. Тому головним завданням архітекторів було – підкреслити нерозривний зв'язок споруди з природою. В результаті, на зеленій території було зведено кілька будівель, які за своєю формою нагадували старовинні сільські котеджі. У побудованих з дерева будинках – величезні вікна в підлогу, завдяки чому створюється враження, що ви перебуваєте і в будівлі, і одночасно на природі. Поруч розташувалися дитячий майданчик і майданчик для тварин, а також сад, в якому місцеві жителі можуть вирощувати овочі та фрукти.

Ще одна ікона польської архітектури – комплекс офісних будівель Business Garden у Варшаві. Весь комплекс складається з семи будівель різної форми та площі, а також внутрішнього саду з прекрасно оформленими малими архітектурними формами, пішохідними доріжками, ставками й зеленню. Хоча територія є приватною, доступ до неї не обмежений. Тому не тільки офісні працівники, а й жителі міста, і туристи можуть вільно гуляти по зелених зонах. У будівлях комплексу під час будівництва використовувалися інноваційні рішення для мінімізації споживання енергії за рахунок освітлення або вентиляції. Унікальний фасад будівель захищає внутрішній інтер'єр від надмірного сонячного світла, що, в свою чергу, зменшує необхідність у кондиціонуванні приміщень.

На четвертому місці – офіси компанії Allegro в Познані, розташовані за адресою: ul. Grunwaldzka 182. Будівля була віддана в експлуатацію відносно недавно, в 2013 році. При проектуванні об'єкта архітектори зосередилися на тому, щоб зробити його максимально зручним і функціональним. Це відчувається в зовнішньому дизайні і в тому, як влаштовані інтер'єри всередині. Тут є все необхідне для роботи співробітників, в тому числі – дитячий садок для дітей батьків, що працюють на Allegro, ресторан, кімнати відпочинку та кімнати для зустрічей з гостями. А ще всі меблі для офісів куплені на аукціонах, тому багато в чому – унікальні. Тут можна побачити книжкову шафу з чеської автомайстерні, перські килими або оригінальні лампи.

Справжнє архітектурне диво Польщі – будівля Вищої духовній семінарії священиків Воскресіння в Кракові. За проект цієї будівлі відповідали відразу три найталановитіших архітектора: Dariusz Kozłowski, Wacław Stefański і Maria Misiągiewicz. Головна ідея: поєднати звичайний людський світ зі світом божественним, реалізувати яку вдалося через незвичайні рішення в будівництві. Так, наприклад, багато конструкцій виконані таким чином, що здається, ніби вони ось-ось впадуть, стіни обриваються і сходи ведуть в нікуди. Все це змушує задуматися про головні цінності в житті. У комплекс семінарії входять сам храм, лекційні зали з бібліотекою, будинком сестер, трапезні й інші споруди.