logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Грошові перекази з Польщі в Україну: який спосіб вибрати?

Грошові перекази з Польщі в Україну: який спосіб вибрати?

Все більше й більше українців залишають свою країну та їдуть на заробітки за кордон. Польща це найзручніший і найближчий варіант переїзду. Тільки за офіційними даними за 2016 рік понад мільйон українців, які працюють в Польщі, сукупно перевели в Україну 8 млрд злотих, що становить більше 3% ВВП України. У зв'язку з цим питання "Як перевести гроші з Польщі в Україну рідним і близьким?" залишається актуальним. Звичайно, в Інтернеті ви знайдете багато різних способів як це зробити, але важливими критеріями є надійність, ціна переказу й швидкість.

У цій статті розглянемо найпопулярніші способи грошових переказів, а також звернемо увагу на плюси та мінуси того чи іншого методу.

Почнемо, мабуть, з найменш надійного способу, яким, на жаль, користується багато людей.

Передача грошових коштів за допомогою водіїв автобусів.
В даному випадку є один, але дуже важливий недолік. Ви передаєте гроші незнайомій людині й не можете бути впевнені, що кошти будуть доставлені адресату. Скільки таких історій розповідають на просторах Інтернету, але, не дивлячись на це, багато хто продовжує ним користуватися. Але ж як правило передаєте ви не маленьку суму, а крім цього платите за послуги водієві. Погодьтеся, ризик втратити гроші дуже великий.

Наступний спосіб передачі грошей – Western Union
Система відома по всьому світу, відділення є навіть у невеликих населених пунктах. Система зручна, надійна. Але найдорожча. Комісія залежить від суми переказу. Для орієнтування: наприклад, при переказі до 400 zł комісія 19,9 zł, 400-800 zł: 35 zł, 800-1200 zł: 54 zł, далі приблизно 4% від суми. Погодьтеся, що краще на ці гроші щось купити корисне, ніж віддавати їх у нікуди.
Власне за це Western Union і не люблять: дуже дорого.

Zlotowka
Zlotowka – система досить поширена серед українців, що проживають в Польщі. Ця система переказів діє між двома банками: в Україні «КредоБанк», в Польші – PKO BP SA. Тут комісія банку мінімальна – близько 0,25 відсотка. За переказ до 5000 zł стягується комісія в розмірі 10 zł, а при сумі переказу від 5000 zł оплачуємо банку 0,25% від суми переказу.
Але є у цієї системи так само свої недоліки:
• необхідно відкрити рахунок у банку (PKO BP SA);
• необхідно платити за обслуговування рахунку в банку щомісяця.
Ще один недолік системи це те, що зняття грошових коштів з рахунку в Україні безкоштовне тільки в касі банку, а при знятті коштів з банкомату комісія складе 1,5% від суми операції.

Переказ MoneyGram
Ще одним способом є MoneyGram. Цей спосіб так само як перекази Western Union досить дорогий. Комісія складає близько 50 zl за 100 $. Скористатися послугами даної системи можна в Польщі в двох банках: Bank BPS і Bank BGZ BNP Paribas. Але цей спосіб через свою дорожнечу не користується попитом в українців.

Transfergo
Відносно нова компанія, що вже для багатьох стала єдиною, через яку українці переводять гроші рідним і близьким. Це компанія Transfergo. Багато людей про неї чули, багато хто вже користуються її послугами. Один з найбільш оптимальних варіантів за ціною, зручністю, безпекою та швидкістю для переказу грошей.
Комісія не залежить від суми переказу й становить 9 злотих.
Для переказу грошей потрібен тільки Інтернет. Процес переказу грошей з «TransferGo» простий. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, створити свій профіль, увійти в систему та вказати дані одержувача, і після цього відправити необхідну суму.
Час переведення: через 30 хвилин ваш переказ буде в адресата.
Дешево, швидко, а найголовніше безпечно. І не треба платити за обслуговування рахунку в банку й переживати, дійдуть ваші гроші чи ні.