logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Говорять іноземці: 21 цікавий факт про Польщу та поляків

Говорять іноземці: 21 цікавий факт про Польщу та поляків

Сайт Polsha24 часто публікує відгуки емігрантів про роботу й життя в Польщі. У продовження цієї теми починається нова рубрика, в якій українці та білоруси, які переїхали до Польщі на роботу або ПМП, поділяться своїми спостереженнями про самих поляків, їх інтереси, уподобання, особливості побуту й інші складові польського життя.

Отже, відкриває наш проект українець Сергій, який через 5 місяців проживання в Польщі, зробив кілька цікавих висновків про саму країну та її корінних жителів.

1. Поляки не п'ють пиво з рибою й раками, як це люблять робити українці. Здебільшого вони вважають за краще до пива горішки, фісташки, чіпси, ковбаски, але точно не рибу або раків.

2. Польський витверезник платний і коштує він чимало. Самі поляки жартома кажуть: «Це найдорожчий готель Польщі».

3. У Польщі ти не зобов'язаний ходити по вулицях з паспортом, як багато хто вважає. Якщо у поліції виникнуть до тебе питання, то вони можуть відвезти тебе додому за паспортом.

4. Можна прожити в Польщі багато років і до тебе ні разу не підійде поліцейський патруль для перевірки документів. Але це, звичайно, за умови, що ведете себе ви адекватно й не «напрошуєтеся» самі.

5. Орендуючи квартиру або будинок в Польщі, можна отримати за цією адресою тимчасову прописку без відома власника. І багато власників квартир відносяться до цього абсолютно спокійно.

6. У пасажирському поїзді всередині Польщі навіть при наявності квитка дуже легко опинитися з речами в проході вагона, якщо раптом всі місця зайняті. Більш того, їхати стоячи можна не одну-дві години, а й півдня. При цьому вартість квитка не відрізняється від звичайної.

7. У містах всі посадки на автобус строго на зупинках. Нікому й у голову не прийде гальмувати автобус або бус (наша маршрутка) десь посеред дороги.

8. У громадському транспорті в Польщі завжди є апарат для продажу квитків, за яким можна розрахуватися карткою. Поруч знаходиться і компостер.

9. Дороги в Польщі дуже хороші, правила водіями виконуються чітко. Багато  хто жартує, що пішохід може спокійно йти з закритими очима.

10. Новий класний гірський велосипед у Польщі може коштувати дорожче б/у автомобіля в хорошому стані (від 1500 злотих). І це нікого не дивує.

11. У всіх великих містах Польщі є прокат велосипедів. Скористатися ним може будь-хто. Реєструєшся на сайті, оплачуєш послуги й уперед.

12. Скільки разів поповнював рахунок мобільного телефону, жодного разу не бачив, щоб можна було його поповнити прямо на номер, назвавши його продавцеві. Тільки скретч-карти або касовий чек, де вказана комбінація поповнення рахунку.

13. Мобільний зв'язок в Польщі – окрема тема. Паспорт при покупці sim-карти не потрібен. Операторів величезна кількість. Але консультуватися у самих поляків щодо операторів марно. Краще ще на Україні або вже в Польщі запитайте у своїх же співвітчизників, до якого оператора підключитися, як перевіряти рахунок, номер call-центру й усе таке.

14. Те, що ми називаємо першим поверхом, в Польщі називають партером. А відлік поверхів починається з другого (за нашими поняттями). Партер також часто житловий поверх і навіть іноді з бонусом у вигляді невеликої ділянки.

15. При знайомстві з польською дівчиною не складає труднощів відразу дізнатися її вік, досить просто запитати. Ніхто з них не скаже щось на кшталт «у дівчини не прийнято питати вік» або «а скільки ти мені даси?».

16. У Польщі рідко зустрінеш засклені балкони або лоджії у будинках.

17. Поляки набагато культурніші й привітніші за українців. «Дзень добрі», «пшепрашам», «прошу бардзо» зустрічаються часто-густо.

18. Всі бонуси, передбачені по Карті Поляка в Польщі, працюють. При її пред'явленні безкоштовні державні музеї незалежно від їх тематики. Діє знижка 37% на з/д транспорт всередині Польщі. Також безкоштовна невідкладна швидка допомога.

19. По міському громадському транспорту можна звіряти годинник – ходить він чітко за розкладом. Виняток може скласти лише приміський маршрут.

20. Розраховуючись у польському супермаркеті по терміналу, забудьте про паспорт – його ніколи у вас не запитають. Навіть пін-код не завжди запитують. Це пояснюється тим, що крадія чужої банківської карти вирахують миттєво. А власнику повертають украдені з карти гроші.

21. Поляки дуже люблять пояснювати дорогу. Але іноді просто не хочуть цього робити. В такому випадку вони можуть відповісти «nie wiem» («не знаю»), навіть якщо шуканий об'єкт у трьох кроках.