logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Говорять читачі. Сезонні роботи в Польщі: плюси, мінуси та перспективи

Говорять читачі. Сезонні роботи в Польщі: плюси, мінуси та перспективи

Поїхати до Польщі на заробітки на літній сезон хочуть багато іноземців. Не дивно: вважається, що всього за пару-трійку місяців в цій країні можна заробити досить пристойну суму грошей. Чи так це насправді? У чому переваги й недоліки тимчасового підробітку за кордоном? І чи є які-небудь перспективи, пов'язані з такою роботою? На ці та інші питання відповіли читачі сайту Polsha24, особисто знайомі з поняттям «сезонні роботи» в Польщі.

Ірина, 33 роки. Мінська область.

- На річний підробіток у Польщу я потрапила колись у студентські роки. Поїхала на збір полуниці разом з подружкою. В результаті пропрацювала все літо і їздила потім ще два роки поспіль. Відразу почну з мінусів: робота не проста. Весь день на ногах, вихідні тільки в неділю. Умови проживання – це не мінус, звичайно. Але все ж в тризірковому готелі проживати не світить. Хоча будиночки для робітників цілком комфортні, обладнані всім необхідним. Тепер плюси – їх, звичайно, більше. По-перше, зарплата. Пам'ятаю, що за перше літо заробила на машину. Це був для мене шок. Про такі гроші ні в одному студзагоні Білорусі я і мріяти не могла. Другий плюс – спілкування з іншими людьми, обмін досвідом, можливість подружитися з іноземцями. Третій плюс: хоч вихідних було мало, але все ж за літо ми встигли побувати в декількох містах Польщі, побачити красиві місця. Ну і четверта, найважливіша перевага сезонної роботи в Польщі – в можливості залишитися в цій країні. Я чула безліч історій і сама знайома з людьми, для яких сезонна робота стала початковим етапом в еміграції в Польщу.

Вадим, 23 роки. Студент. Брестська область.

- В минулому році їздив на малину в Польщі. Ох, робота, звичайно, складна. Але не складніше будівництва, де я до цього підробляв на батьківщині. А ось оплата відрізняється. Платять за кількість зібраних ягід, точніше за ящики – у нас було 10 злотих. У день збираєш від 9 до 15 ящиків. Найскладніше – працювати на ногах і те, що ягоду потрібно збирати акуратно. У мене в місяць на руки виходило близько 700 у.о. У підсумку додому привіз майже 2000 у.о. І це з урахуванням того, що я витрачав гроші на їжу й деякі речі. Величезний плюс такої вакансії в тому, що не потрібно мати ніяких особливих навичок, тобто це відмінна робота для студентів. Знання польської не потрібні. Хороші умови проживання. Два рази на тиждень наймач на автобусі возив нас за продуктами в супермаркет. До речі, за час роботи знайшов багато нових знайомих, в тому числі поляків. Цього року поїду до одного з них у гості.

Олена, 36 років. Житомир.

- В Україні я офіційно не працюю й кілька років поспіль поїздка на сезонні роботи до Польщі була моїм основним джерелом доходу. За освітою я швачка і вдома шию на замовлення. Але це не часто і грошей великих не приносить. У Польщі за сезон заробляла майже на весь рік проживання в Україні. Працювала на полуниці, на яблуках, на грибах. Скрізь своя специфіка, але плюси й мінуси схожі. Головний недолік сезонних робіт в Польщі для мене в тому, що вони сезонні. Якщо заробляєш на місяць від 600 у.о., їхати потім не хочеться. Звичайно, робота на ягодах складна. Перший тиждень зазвичай ніг ​​не відчуваєш. Пару раз бачила, як молодь здавалася і їхала. Але в основному всі намагаються сезон відпрацювати. Особливо тяжко міським. Ті, хто приїжджає з сіл і знає, що таке город, адаптуються швидше. Плюси: зарплата, нормальне ставлення роботодавців, безкоштовне або зовсім дешеве житло для робітників, можливість побувати в іншій країні.

Олександр, 29 років. Дрогобич.

- Як на мене, робота в Польщі на зборі полуниці одна з найцікавіших, особливо якщо немає особливої ​​кваліфікації чи спеціальності. По-перше, порівняно добре платять за роботу. По-друге, незважаючи на довгий робочий день не сказав би, що працювати дуже складно. Ще один плюс в тому, що беруть майже всіх: і студентів, і жінок, і чоловіків. У деяких працедавців є обмеження за віком, але зрозуміло, що пенсіонери й самі на таку роботу не поїдуть. До речі, в Польщі на сезон можна поїхати працювати з дружиною або друзями, що теж непогано.

Марина, 30 років. У минулому  жителька України.

- Саме завдяки сезонним роботам я свого часу знайшла можливість залишитися в Польщі. Працювала на полуниці три роки у одного й того ж фермера. У підсумку непогано вивчила польську. За третій сезон знайшла постійну роботу і залишилася. З приводу тимчасової або сезонної роботи в Польщі скажу так: поляки, звичайно, іноді можуть завантажувати роботою, але все від того, що працівники не знають своїх прав. Якщо відразу дати зрозуміти, що ви будете працювати згідно із законодавством, то ви так і будете за ним працювати. І зарплату будете вчасно отримувати, і договір з вами складуть, і ніхто не обдурить. Умови проживання на сезонних роботах в більшості випадків залежать від роботодавця. Наприклад, на нашому фермерському господарстві умови роботи й проживання були дуже класні, ЗП прозора, наймач платив податки, робив запрошення на візу. Загалом, все за правилами. Так що, головне – це знайти перевіреного роботодавця.