logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Експерти анонсують зниження цін на продукти в Польщі. Що подешевшає?

Експерти анонсують зниження цін на продукти в Польщі. Що подешевшає?
До кінця червня яйця подешевшають на 21%, а молоко — на 8%.

Аналітики з банку «BGŻ BNP Paribas», «BZ WBK», «Credit Agricole», «PKO BP» і «Alior Bank» підготували для видання прогнози базових цін на сільськогосподарську сировину. З використанням алгоритмів, власного досвіду й новин з ринку вони намагалися передбачити, як протягом найближчого місяця, кварталу та року зміняться ціни на молоко, хліб, м'ясо, яйця та цукор.

Лідерами зниження цін будуть яйця та молоко. З огляду на скандал з фіпронілом в Західній Європі й ліквідацію курячих ферм, польські яйця минулого року били рекорди експорту, що відбилося на цінах. Тепер ситуація повертається до норми, проте це займе трохи часу.

— У зв'язку з відновленням стад курей на заході Європи очікується подальше зниження цін на яйця, — пояснює Лукаш Чех, аналітик з «BGŻ BNP Paribas». Газета додає, що в кінці червня ціни повинні знизитися в порівнянні з лютим на 21%, за сотню яєць потрібно буде заплатити від 23,9 до 29,45 злотих. Для порівняння, в кінці жовтня 2017 середня ціна 100 яєць становила 50 злотих.

Видання відзначає, що в грудні закупівельна ціна молока становила 152 злотих за гектолітр, а в лютому — вже 135 злотих. Аналітики прогнозують подальше зниження цін, навіть нижче 130 злотих. Найбільше зменшення ціни прогнозує Якуб Оліпра з «Credit Agricole», який передбачає, що в кінці червня молоко коштуватиме навіть 116,1 злотих.