logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Екологічне виховання та прагнення до здорового способу життя в Польщі

Екологічне виховання та прагнення до здорового способу життя в Польщі

Учені вже давно б'ють на сполох про забруднення нашої планети. Вуглекислий газ, небезпечне виробництво, величезна кількість відходів і викидів - все це дійсно шкодить нашому довкіллю і нам самим.

У сучасному світі на екологічні проблеми звертають увагу політики, лікарі, вчителі та організації типу «Greenpeace». Проводяться акції протесту, демонстрації, йде активна пропаганда здорового способу життя в соціальних мережах і мас-медіа.

На жаль, всього цього недостатньо. Ми як і раніше по-варварськи ставимося до природи, забруднюємо навколишнє середовище і виробляємо небезпечні продукти для самих себе.

У країнах Європейського союзу вже давно зрозуміли, що виховувати любов і дбайливе ставлення до навколишнього середовища потрібно ще з дитинства. Саме тому в школах почали проводитися уроки на тему екології.

Польща в даному випадку не виняток. Тут ще в дитячому садку розповідають про рослини, як потрібно їх берегти і яку користь вони нам приносять. Вихователь обов'язково попросить у батьків підписати дозвіл на прогулянку по лісу, де дітям наочно покажуть види дерев, квітів та інших рослин.

Ще однією тенденцією польських шкіл є те, що тепер учні можуть самі посадити город, доглядати і дбати про нього, а після - насолоджуватися смаком овочів, ягід і фруктів, які виростили самі. Цьому присвячуються цілі уроки і навіть дні.

У ВНЗ, як і в багатьох школах, проводяться семінари та лекції на тему: «Чи можуть рослини мати власні права?». Незважаючи на те, що багатьох це питання ставить в тупик, як правило, відвідуваність тут завжди висока.

Учні та студенти дискутують на тему того, що зовсім скоро на нашій планеті можуть закінчитися ресурси, так необхідні для нашого існування. Біологи і екологи піднімають питання про те, чи замислюється підростаюче покоління про те, що залишить нащадкам після себе? А також запитують, як студенти і учні ставляться до нового тренду - колонізування інших планет. Все це проходить в цікавій формі - у вигляді гри з м'ячиками, презентацій та перегляду документальних фільмів.

Міська влада також не відстає від тренда «ЕКО». Весною проходять акції «Посади дерево - оздорови своє місто». Проводяться пікети на захист навколишнього середовища. Ведеться активна боротьба зі сміттям і шкідливими звичками. Влаштовуються акції «День без автомобіля» або ж «Овочевий день».

У шкільних та університетських кафе на прилавках все частіше з'являються свіжі яблука, морква, буряк і корисні смузі.

Здорова лихоманка охопила буквально весь світ. Все більше людей починють вирощувати зелень в будинку, переходити на здорове харчування і стежити за своїм здоров'ям.

Хіба не може не радувати така мода? І можливо, країнам колишнього Радянського Союзу варто перейняти цю тенденцію в ЄС і крім «людини і світу», суботників і літніх практик, посадити свій город, провести черговий семінар або ж овочевий ярмарок у дворі школи.

Бережіть себе і будьте здорові!