logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Довгостроковий резидент ЄС у Польщі: топ питань у тему

Довгостроковий резидент ЄС у Польщі: топ питань у тему

У продовження теми легалізації іноземців у Польщі портал Polsha24 у черговий раз пропонує звернутися до статусу довгострокового резидента ЄС в цій країні. На цьому тижні сайт підготував огляд найбільш популярних запитань і відповідей на них, пов'язаних з отриманням дозволу на статус довгострокового резидента ЄС.

Чоловік отримав дозвіл на довгострокове перебування резидента ЄС у Польщі. Які тепер у мене права і можливості, як у його дружини?

– Якщо ваш чоловік – власник статусу довгострокового резидента ЄС в Польщі, то ви маєте право просити возз'єднатися з сім'єю і на цій підставі отримати тимчасову посвідку на проживання. До слова, якщо у вас є неповнолітні діти, то вони в даному випадку можуть отримати ПМП у Польщі.

Скільки коштує оформлення документів на дозвіл на довгострокове перебування резидента ЄС в Польщі?

– До загального списку документів для отримання резидентства ЄС в Польщі вам належить додати квитанцію про сплату гербового збору. Сума становить 640 злотих. Вказану суму потрібно перевести на рахунок вашого Воєводського управління або оплатити в касі в самому «ужонді». Якщо квитанції не буде, то ваші документи просто не візьмуть на розгляд. Якщо з якоїсь іншої причини вам відмовлять у дозволі бути резидентом ЄС в Польщі, гроші повернуть. Якщо ж рішення буде позитивним, тоді за виготовлення самої картки потрібно буде доплатити ще 50 злотих. Витрати на підготовку іншого пакета документів завжди різні і залежать тільки від конкретного випадку.

Для подачі документів на дозвіл на довгострокове перебування резидента ЄС у Польщі потрібна довідка про постійний дохід. Якщо я не працюю, але маю рахунок у банку, чи можу надати його замість вищевказаного документа?

– Ні, гроші в банку не є стабільним і регулярним доходом. Тому, щоб претендувати на статус резидента ЄС, вам доведеться знайти постійну роботу.

Чи потрібно складати іспит на знання польської мови для отримання Карти Резидента ЄС?

– Абсолютно вірно: згідно з нововведеннями в «Законі про іноземців», прийнятим в 2018 р., претенденти на отримання резидентства ЄС в Польщі повинні скласти іспит на знання мови. Це правило не стосується лише тих, хто закінчив середню школу або ліцей в Польщі, місцевий ВНЗ або поліцеальную школу. Якщо ви приїхали до Польщі після закінчення школи або ВНЗ у країні свого походження, і не ходили в школу тут, то зобов'язані будете підтвердити своє знання польської мови. На сьогоднішній момент достатнім рівнем володіння мови, який влаштує державні органи, є рівень B1. У Польщі такий рівень називається «Średniozaawansowany».

Що правильно називати безперервним перебуванням у Польщі протягом 5 років? Це означає, що я весь цей термін не можу виїжджати з країни?

– Згідно з польським законодавством безперервним ( «pobyt nieprzerwany») вважається перебування в Польщі, при якому одна поїздка за межі держави не перевищувала 6 місяців, а декілька сумарних виїздів за кордон Польщі не тривали довше 10 місяців в загальній сумі. Але якщо ви не впевнені, чи вписується в ці рамки, можна звернутися в Управління у справах іноземців з проханням про надання докладної інформації, щодо періоду перебування.

У чому відмінність звичайного ПМП від статусу резидента в Польщі?

– На перший погляд, може здатися, що це одне і те саме. Але насправді, з точки зору польського законодавства – це зовсім різні документи. ПМП (Pobyt Stały) можуть отримати ті, у кого, наприклад, польське походження або ж Карта Поляка і в ряді інших випадків. На Карту Резидента ЄС (Rezydent długoterminowy UE) можуть розраховувати ті, хто перебував у Польщі більше 5 років на підставі ВНП і має постійне джерело доходу. Тобто це ті, хто легалізувався на підставі роботи, навчання, доходу чоловіка тощо. Крім того, маючи ПМП, можна швидше отримати громадянство Польщі. Та й термін дії картки у власників ПМП і статусу Резидента відрізняється. У першому випадку вона дійсна 10 років, а в другому тільки 5.