logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Де заробітчанам платити податки – в Україні або в Польщі?

Де заробітчанам платити податки – в Україні або в Польщі?

Я офіційно працевлаштований у фірмі на umowie zleceniu. Які зобов’язання в мого роботодавця перед ZUS і податковою? Чи є чіткі правила, які диктують, де я повинен платити податки – на території Польщі або в Україні? Чи залежить це від типу договору між співробітником і наймачем?

Те, де громадянин України повинен заплатити прибутковий податок, залежить від:
– договору про уникнення подвійного оподаткування (далі УПО);
– закону про PIT;
– наявності/відсутності сертифікату резиденції.

У разі іноземців або резидентів інших країн, оподаткування їх доходів залежить від того, чи має Польща підписаний з даними країнами договір про УПО. У число цих країн Україна входить.

Як пояснює Йозеф Банах (Józef Banach), радник юстиції в InCorpore Banach Szczypiński Partnerzy, оподаткування доходу конкретної людини залежить від умов УПО. Сам податок накладається відповідно до закону про PIT, а не умовами УПО. Договір визначає тільки, чи повинен громадянин України платити повну суму податку в Польщі, Україні та чи частково в обох країнах.

«Договір УПО встановлює своєрідне податкове звільнення, згідно з яким дохід не може бути оподаткований в Польщі – говорить Йозеф Банах. Платник податків, проте, зобов’язаний довести, що постанови даного договору можуть бути застосовані до нього, надавши сертифікат резиденції. В такому випадку це ключовий документ для будь-якого громадянина України. Якщо платник податків надати цей документ не може, то його дохід, отриманий в Польщі, підлягає оподаткуванню згідно з польськими законами – а саме, згідно з законом про PIT» – говорить експерт.

В цілому, якщо іноземець не є польським резидентом, то оподаткуванню підлягає виключно та сумуа яку він заробив з польських джерел. Те, в якій мірі цей дохід можна обкласти податком, диктує договір УПО – каже Цезар Крищак (Cezary Krysiak), радник юстиції в канцелярії PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy.