logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чому поляки ввели обмеження на повернення TAX FREE?

Чому поляки ввели обмеження на повернення TAX FREE?

Ті, хто досить часто їздить до сусідньої Польщі за покупками, вже встигли зіткнутися з проблемою оформлення TAXFREE. Багато великих мереж магазинів, таких як RTVEuroAGD, MediaMarkt, MediaExpert ввели обмеження у виставленні документів повернення ПДВ. На одну людину можна виписати тільки одну позицію товару й тільки раз на 3-6 місяців. Чому так?

Питання, звичайно, дуже делікатне. Всьому виною нові закони та перевірки дрібних і великих фірм податковою інспекцією в Польщі. Зараз до господарів фірм, які виставляють велику кількість TAX FREE на рік, надходять листи з оповіщенням про початок перевірок і затримки повернення ПДВ, що значно підриває підприємницьку діяльність. Закриваються великі компанії. Зовсім недавно в усій Польщі була закрита мережа магазинів Sferis. Нерідко польська держава не повертає покладений ПДВ підприємцям, позбавляючи їх можливості закупівлі товару, в результаті фірма просто припиняє діяльність.

Податкова інспекція Польщі захищається тим, що сама суть TAX FREE – це купівля туристом речей виключно для особистого користування, а дві кавомашини, кілька телевізорів й дрібна побутова техніка в одному документі вже точно викликає підозри у контролюючих служб.

Польські підприємці, в свою чергу, наймають адвокатів, подають позови до суду й усіляко хочуть захистити себе від неприємностей, повернути належні гроші та продовжити свою роботу. Адже для продавця головне – продати товар, а в яких цілях купують туристи й скільки, їх просто не хвилює.

У будь-якому випадку, якщо приїхавши в черговий раз за покупками ви захочете повернути заповітні 23%, уважно ознайомтеся з правилами продажу конкретного магазину, тут їх називають „regulaminum”, або ж треба запитати у фірми-посередника, продавця, на яких умовах вони зараз виставляють TAX FREE. І ні в якому разі не потрібно просити виписати документ заднім числом або лаятися з працівником. Адже крім неприємностей і зіпсованого настрою, ви нічого не зможете домогтися. А польські фірми, щоб уникнути проблем краще перестрахуються зайвий раз замість того, щоб розоритися й залишитися ні з чим.