logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чому іноземці, які виїхали на ПМП до Польщі, все ж повертаються на батьківщину?

Чому іноземці, які виїхали на ПМП до Польщі, все ж повертаються на батьківщину?

У сучасній Польщі з кожним роком з'являється все більше мігрантів із сусідніх країн – Білорусі, України, Росії. Як правило, сюди приїжджають на навчання, на роботу й за кращим життям. Але з якихось причин повертаються. Чому так?

Єдиної відповіді на подібне питання немає. Адже кожен випадок унікальний. Однак спробувати знайти щось спільне все ж варто.

По-перше, переїзд до іншої країни – це важкий психологічний крок. Адже вдома залишаються рідні та близькі, залишається минуле життя. А тут доводиться починати все з нуля. Вчитися, заводити друзів, корисні знайомства, вчити мову, заглиблюватися в місцеву культуру й колорит, а найголовніше, робити це доводиться самотужки. А це, погодьтеся, не так просто.

Іншою і дуже вагомою причиною є небажання працювати. Як не дивно, але польські роботодавці, особливо з будівельних компаній, скаржаться на те, що багато іноземці не хочуть працювати. Примудряються десь схитрувати, десь раніше втекти і, як правило, вони завжди втомлені. Польща – країна Європейського союзу, і нехай кажуть, що поляки ледачі, вони все-таки виконують свою роботу від початку й до кінця. І знають, що в разі чого з них обов'язково запитають.

Третя причина – це неможливість звикнути до великих оплатам і високимих податків. На жаль, але на скільки вищі б не були зарплати в Польщі, не варто забувати про те, що тут за все потрібно платити. А суми, повірте, далеко не маленькі. Дорога медична страховка, комунальні послуги, орендна плата, паливо й дорогий проїзд – все це стає несподіваним для багатьох іноземців та сприяє їх поверненню додому.

Платна медицина. Ще один нюанс, який страшно лякає наших людей. У Польщі, як і в усьому Європейському союзі, все, що стосується медицини, коштує великих грошей. Тут немає безкоштовних поліклінік, відвідування лікарів по страховці й уже тим більше безкоштовної стоматології. Медичні послуги тут коштують чимало, а найважливіше, що без оплат вам точно ніхто не допоможе.

Відповідальність. Умова, яке лякає мігрантів, які бажають відкрити свій бізнес у Польщі. Тут практично кожен третій поляк має свою фірму, вести яку справа дуже важка й відповідальна. Потрібно стежити за всім. Платити вчасно податки, подавати декларації, платити медичну страховку за працівників і бути доступним 24 години на добу. На жаль, багатьох амбітних іноземців це лякає і вони просто не витримують і їдуть.