logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чи варто очікувати зростання зарплат у найближчі півроку

Чи варто очікувати зростання зарплат у найближчі півроку

44% роботодавців у Польщі мають намір підвищити заробітну плату в найближчі шість місяців своїм співробітникам. Однак, найчастіше це зростання становитиме лише 2-7%.

Центри сучасних послуг для бізнесу, сфера промисловості, торгівлі й будівництва — в цих галузях найвищий відсоток роботодавців, які повідомляють про збільшення винагороди протягом наступних шести місяців. Це дані згідно з листопадовим опитуванням агентства з працевлаштування Randstad. У червні 2018 року щодо підвищення заробітних плат заявляли лише 27% роботодавців.

Експерти Randstad відзначають, що кінець року — це час, коли роботодавці переглядають свою політику винагороди й аналізують ситуацію на ринку.

Більшість компаній (51%) мають намір залишити винагороду на рівні цього року, заохочувати ж кращих співробітників планують преміями. Масштаб планованого збільшення заробітних плат також малоймовірний — більшість компаній якщо й збільшить заробітну плату, то максимум на 7%.

14% роботодавців заявляють, що зростання заробітної плати не буде перевищувати 2%.

Більш ніж на 10% збільшення заробітної плати можливо лише в разі працівників малого бізнесу (там де трудиться до 50 осіб), де заробітна плата, як правило, нижче, ніж у великих компаніях. В даному випадку таке збільшення зарплати розглядається як інструмент по утриманню кадрів.