Тут слід дещо пояснити, наприклад, людина перетинає кордон Польща — Україна 01.09. і має карту з терміном дії до 02.09 (або ж з таким терміном дії, який закінчиться до моменту повернення людини до Польщі), тоді вважається, що іноземець вичерпав дні, виділені в рамках безвізу, тобто 90/180, і для нього починає діяти коридор «заборони в’їзду в рамках безвизу».
Що ж робити в такій ситуації, коли два, здавалося б, надійних джерела, повідомляють діаметрально протилежну інформацію.
З метою розвіяти всі сумніви, необхідно звернутися до письмових джерел органів державної влади.
Так, наприклад, на сайті Генерального Консульства РП у р. Луцьк (як і на інших сайтах консульств Польщі), зазначено: «Слід враховувати, що попередні періоди перебування на основі дозволу на перебування або національної візи не враховуються при розрахунку тривалості перебування в рамках безвізового режиму».
На сайті Пограничної служби зазначено: «Перебування без обов’язку отримання візи, не може тривати довше, ніж 90 днів протягом кожних 180-денного періоду. До 90 днів додаються також попередні короткострокові перебування іноземця, наприклад, на основі раніше отриманої візи Шенген (також до 11 червня!). У відповідності з нормами ЄС всі короткострокові перебування підсумовуються».
Крім того, прикордонна служба Польщі пояснює, що якщо іноземець приїхав в рамках безвізового режиму і подав заяву на отримання дозволу на перебування (картку побуту), то його перебування в Польщі вважається легальним на підставі штампу в паспорті, що підтверджує подання такої заявки. А відлік перебування починається не з моменту, коли поставили штамп в паспорт, а з моменту закінчення 90 днів перебування.
На вказаних вище сайтах є посилання на законодавство, яким врегульовані зазначені правовідносини.