logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чи можна отримати візу від одного роботодавця, а працювати на іншого?

Чи можна отримати візу від одного роботодавця, а працювати на іншого?

Іноземці, які приїжджають на роботу в Польщу, часто задають питання: «Що якщо я приїхав по робочій візі, але робота мене не влаштувала. Чи можу я змінити роботодавця?»

Трудове право в Польщі не обмежує працівника у виборі місця роботи, яке задовольняє його найбільше. Трудові права іноземців та трудові права поляків рівні. Але права іноземних працівників додатково врегульовані також і Законом про іноземців та іншими нормативно-правовими актами, пов'язаними з їх перебування і роботою на території Польщі.

Тобто, це означає, що якщо працівник приїхав до Польщі по запрошенню одного роботодавця, але його не влаштували умови праці (невідповідності запропонованого місця роботи очікуванням працівника, оплата праці нижче заявленої і так далі), то працівник може знайти собі інше місце роботи, як самостійно так і через державні органи.

При цьому, працівник зобов'язаний повідомити «старого» роботодавця про звільнення, якщо він приступив до виконання роботи. А якщо працівник тільки приїхав до роботодавця і перед підписанням договору побачив, що його не влаштує така робота, то він просто не підписує угоду і йде.

Після того як працівник знаходить «нового» роботодавця, то він повинен зробити працівникові нове запрошення, укласти договір і повідомити орган влади про те, що він взяв на роботу іноземця.

Так що відповідь на питання, озвучене вище - так, працівник може змінити роботодавця протягом дії візи, при цьому кількість таких змін не обмежується, основним правилом тут є дотримання трудового законодавства та умов договору.