logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чи можливо знайти роботу в Польщі без знання польської мови?

Чи можливо знайти роботу в Польщі без знання польської мови?

За останні декілька років кількість мігрантів із Білорусі, Росії та України в Польщі значно зросла. Оскільки більшість поляків їдуть на заробітки в інші держави Європи або в Сполучені Штати, польські роботодавці з задоволенням беруть на роботу громадян із країн колишнього Радянського Союзу, хай навіть ті й зовсім не знають мови. У яких областях можна знайти роботу без знання польської? Про це розповість портал Polsha24.

Одна з найбільш затребуваних і популярних робіт для іноземців у Польщі – робота в кафе, ресторанах і кав'ярнях. Сюди можуть взяти навіть у тому випадку, якщо працівник дуже погано розмовляє польською.

Той, хто взагалі не знає польської, зазвичай працює на кухні, допомагає готувати, нарізати продукти й вигадувати нові рецепти. Для таких працівників, як правило, роблять таблички з назвою того чи іншого продукту на двох мовах. Так працівник-мігрант починає запам'ятовувати слова, слухає розмови колег і намагається сам говорити польською. Як не крути, а практика вже непогана.

Працівники, які хоч трохи знають мову, можуть працювати за барною стійкою, робити коктейлі, варити каву або працювати офіціантами. Для цього необхідно вивчити меню, запам'ятати технологію приготування того чи іншого напою та вміти розповісти клієнту, яка сьогодні страва дня, як і на чому готують певну страву й порадити смачний десерт.

Що стосується ресторанів традиційної білоруської, української, російської або ж кресової кухні (а таких багато в Підляському регіоні), російськомовні працівники тут просто нарозхват. Адже в таких закладах всі говорять російською, меню складено на двох мовах і хто, як не білорус найкраще розповість про деруни, росіянин – про млинці, а українець – про нарізку сала з приправами та хлібом до смачного українського борщу.

Покоївки готелю. Ще одна професія, яка як не можна краще підходить для тих, хто не говорить польською. Особливих розмовних і письмових навичок тут не потрібно. Кожна покоївка має свій графік, погодинну оплату й закріплені за нею номери.

Далекобійники та водії. Це одна з найбільш затребуваних професій серед іноземців. Багато чоловіків із Білорусі, Росії та України із задоволенням погоджуються на цю роботу, адже для того, щоб бути далекобійником у Польщі зовсім не обов'язково тут жити. Досить приїжджати, отримувати карту маршруту й відправлятися в рейс, після якого на час відпустки можна повертатися додому до рідних і близьких.

Будівельники – також популярна й затребувана професія. Принцип схожий із роботою далекобійників. Молоді люди приїжджають на два-три тижні, будують будинки, роблять ремонти й допомагають у вирішенні будівельних неполадок. А що найважливіше – у своїй більшості багато польські працедавці беруть частину витрат за харчування та проживання на себе.

Робота на складах або виробничих лініях – це ще один варіант, коли знання польської мови не має великого значення. Працівникам досить мінімально розуміти, що від них хочуть, втім, поруч завжди виявляться свої люди та зможуть допомогти з перекладом, адже дана вакансія користується величезною популярністю серед мігрантів.

Сезонні роботи по збору ягід і фруктів також не вимагають знання польської мови від іноземців. Найчастіше, самі польські роботодавці будуть прагнути говорити зі своїми працівниками російською, так як на даних вакансіях в основному працюють саме мігранти.

Таким чином, навіть не знаючи польської мови можна без проблем знайти роботу в Польщі. Однак вчити мову доведеться все одно, так як крім роботи доведеться зіткнутися з безліччю побутових питань та рано чи пізно мова все одно знадобиться.