logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чи можливе перебування в Польщі на основі біометричного паспорта після закінчення дії польської візи типу D?

Чи можливе перебування в Польщі на основі біометричного паспорта після закінчення дії польської візи типу D?

Чи можливе перебування в Польщі на основі біометричного паспорта після закінчення дії польської візи типу D? Це найчастіше питання, яке зустрічається на просторах Інтернету. Тому ми вирішили опублікувати офіційну відповідь від Прикордонної Служби Польщі.

Отже, питання:

У мене є польська національна віза, категорії D, по якій я в'їхав до Польщі. У мене також є біометричний паспорт України, який дає мені право на короткострокове перебування в рамках безвізового режиму. Чи можливе перебування в Польщі на основі біометричного паспорта після закінчення терміну дії польської візи D? Чи повинен я залишити країну до закінчення терміну дії візи D і повернутися до Польщі на основі біометричного паспорта, щоб перебування в країні було на основі біометричного паспорта?

Відповідь, на це питання свідчить про таке:

Якщо після в'їзду до Польщі на підставі польської національної візи типу D (довгострокове перебування), іноземець має в той же час біометричний паспорт, можна продовжити перебування в Польщі (без виїзду в Україну) в якості короткострокового перебування за безвізовим режимом (максимум 90 днів у кожному періоді 180 днів) на основі вашого біометричного паспорта за умови, що кількість днів для короткострокового перебування раніше не була використано іноземцем.

На практиці контроль за використанням кількості днів короткострокового перебування (по безвізу) полягає у відліку 180 днів (з дня запланованого в'їзду) і розрахунку, вже використаних днів, на підставі печаток прикордонних служб.

При розрахунку дозволеного періоду короткострокового перебування (по безвізу) необхідно враховувати всі дні перебування на території Шенгенської зони (180 днів в кожному періоді) на основі короткострокових віз типу C і на основі біометричного паспорта в рамках безвізового режиму, а також всіх днів проведених у процесі легалізації в Польщі за так званою песаткою воєводи (дні проведені в Польщі на підставі штампа про подачу документів на карту побиту).

З іншого боку, правильний підрахунок тривалості перебування на території Республіки Польща не включає періоди перебування, дозволені відповідно до довготривалого дозволу на перебування в Польщі (вид на проживання/карта побиту) або довготерміновою візою (віза типу D). Тривале перебування не враховується в розрахунках для короткострокового перебування.