logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Чи буде спрощення процедури працевлаштування медсестер із України в Польщі?

Чи буде спрощення процедури працевлаштування медсестер із України в Польщі?

Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медсестер зі східних кордонів. У цьому чиновники вбачають рецепт вирішення проблеми з молодшим медичним персоналом у польських лікарнях.

За даними Вищої палати медсестер та акушерок Польщі (NIPiP), одна третина обслуговуючого персоналу – у пенсійному віці. А це майже 73 тисячі, які можуть вийти на пенсію в будь-який час. Саме тому міністерство аналізує можливість залучення медичного персоналу з інших країн.

Громадянам країн ЄС для того, щоб працювати в Польщі, потрібно володіти польською мовою, але для бажаючих з країн, які не входять до ЄС – процедура значно складніша. Їм необхідно пройти довгий шлях через нострифікацію свого диплому. Проблемою є українська система підготовки медсестер, несумісна з вимогами ЄС. Дипломи українських медсестер з середньою освітою та звання молодшого спеціаліста не катуються в Польщі. З іншого боку, люди з університетською освітою, які мають бакалаврат, можуть нострифікувати диплом у медичних університетах, але це настільки складна та довга процедура, що мало хто погоджується на це. За оцінками, загалом у Польщі працює близько 90 медсестер з України.

Тому після нещодавніх консультацій, міністерство розглядає варіант надання можливості медсестрам з України пройти додаткове навчання у Польщі, аби вони могли отримати диплом, який відповідає вимогам ЄС, – говорить Кшиштоф Якубяк, представник міністерства. Він додає, що це рішення захистить Польщу від звинувачення в прийнятті на роботу людей, які не відповідають у цій професії вимогам ЄС.

Оскільки серед українських медичних сестер із середньою освітою є дуже великий інтерес до працевлаштування в Польщі, міністерство планує посприяти їм у цьому. Яким чином? Заступник міністра охорони здоров’я Збігнєв Круль заявив у четвер в парламенті, що міністерство працює над тим як «спростити для лікарень процедуру працевлаштування іноземних медсестер». Наприклад, йдеться про надання медсестрі можливості працювати в лікарні до моменту завершення усіх дозвільних процедур, але за умови, що відповідальність за це на себе візьме керівник лікувальної установи.

Така ідея піддається критиці представниками Асоціації медсестер Польщі. «Щоб працювати медсестрою – треба мати диплом та право на практику. Існує штраф за роботу без цих кваліфікацій. Також і для роботодавця», – говорить Себастьян Іржиковський, віце-президент Вищої палати медсестер та акушерок Польщі NIPiP.