logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Черги на кордоні Україна-Польща можуть стати ще довшими

Черги на кордоні Україна-Польща можуть стати ще довшими

Черги на українсько-польському кордоні можуть стати ще довше, якщо уряд Польщі не відреагує на вимоги прикордонників. Останні, поки неофіційно, але стверджують: коли дійде до справжнього «італійського страйку», в пунктах пропуску між двома державами запанує хаос.

Як повідомляє «Gazeta Wyborcza» на своєму сайті, в жовтні у Варшаві має відбутися всепольська демонстрація співробітників силових і воєнізованих служб. Однією з вимог є підвищення заробітних плат.

- На сьогоднішній день у нашій службі є найбільше вакантних посад. Брак співробітників особливо відчувається на східному кордоні, але не дивлячись на це наші заробітні плати набагато нижче в порівнянні з іншими службами, підконтрольні Міністерству оборони, — зазначає голова незалежної профспілки працівників прикордонної служби Польщі Марцин Коляса.

Якщо уряд не задовольнить вимоги співробітників, то наступним етапом стане так званий італійський страйк. Для тих, хто буде перетинати кордон між Україною і Польщею, це означає, що перевіряти паспортні дані стануть значно повільніше, а автомобілі будуть обстежувати більш ретельно. З огляду на високу інтенсивність руху, в чергах можна буде затриматися не на кілька годин, а навіть на цілу добу.

Неофіційно прикордонники заявляють, що українсько-польський кордон буде фактично паралізований. У той же час у пунктах пропуску до Білорусі або Росії значних проблем бути не повинно, оскільки рух там набагато менший. Не виключено також, що «італійський страйк» негативно позначиться і на ситуації в аеропортах. Скрупульозні перевірки кожного пасажира можуть привести до хаосу навіть там.

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації на питання про те, що робити в разі паралічу кордону, конкретної відповіді не дає.