logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Через польський кордон на власному авто: як підготуватися?

Через польський кордон на власному авто: як підготуватися?

Дуже багато хто воліє їздити на шопінг і в якості туристів до сусідньої Польщі на власному автомобілі. У зв'язку з цим сайт Polsha24 вирішив розповісти читачам, які факти потрібно враховувати, щоб без труднощів пройти польський кордон і як підготувати автомобіль до такої подорожі.

Отже, давайте розберемося по пунктах.

Для успішного проходження польського кордону насамперед варто технічно підготувати транспорт. Що це означає?

1. Всі світлові прилади повинні працювати як годинник. Фари головного світла, габаритні вогні, стоп-сигнали повинні бути в робочому стані. Звичайно, ніхто не застрахований від прикрих випадковостей, і лампочка може перегоріти ще дорогою на кордон. Тому, про всяк випадок покладіть в бардачок дві-три про запас. При цьому ближнє світло повинне бути включене цілодобово. Вдень достатньо ходових вогнів. А ось противотуманки можна включати тільки за призначенням, причому в Польщі задні протитуманні фари заборонені, якщо видимість більше 50 метрів.

2. Відсутність серйозних вм'ятин на самому авто або тріщин на лобовому склі. Дрібні відколи, невеликі тріщини в пару сантиметрів допускаються. Але якщо ж у вас тріщина на все лобове скло, то не витрачайте даремно час і паливо. З імовірністю 99% вас розгорнуть додому.

3. У вашій машині обов'язково повинні лежати: світловідбиваюча жилетка, знак аварійної зупинки, вогнегасник, аптечка й запасне колесо, або спеціальний комплект для ремонту шини, що лопнула. При цьому обов'язково перевірте термін придатності вогнегасника й ліків у аптечці.

4. Не забудьте зняти свій радар-детектор. За його використання в Польщі на вас чекає штраф.

5. Якщо ваша поїздка до Польщі запланована на зиму, враховуйте, що в цій країні заборонена шипована гума на авто, навіть в зимовий час. Замість неї про всяк випадок у багажнику повинні бути ланцюги.

6. Якщо ви їдете в Польщу з дітьми, вони повинні бути в автокріслах або бустерах у залежності від віку дитини.

Порада. Це звичайно, не обов'язково, але ми рекомендуємо заправитися прямо перед в'їздом до Польщі. Паливо тут дорожче, тому є шанс трохи заощадити. Тільки не здумайте везти з собою каністри з паливом. Крім того, що вже є в баку, ви можете взяти з собою тільки 10 літрів.

Припустимо, що технічно автомобіль повністю готовий. Перейдемо до документального питання.

1. «Зелена карта» - або страховка на автомобіль повинна бути при вас в обов'язковому порядку. Оформити її можна безпосередньо перед в'їздом на кордон. Її вартість залежить від того, як довго ви плануєте перебувати в Польщі.

2. У водія повинні бути: техпаспорт на автомобіль, права, паспорт із візою, страховка і, якщо необхідно, документи, що підтверджують мету поїздки.

До яких питань прикордонників, які перевіряють ваш автомобіль, потрібно підготуватися?

Взагалі іноді перевірка авто на польському кордоні проходить дуже швидко, без усяких питань і розмов. Але буває і навпаки: в кінці кінців прикордонник має право задавати вам запитання, якщо його щось бентежить.

Найчастіше на польському кордоні питають, для чого ви їдете в Польщу. Нічого складного - говоріть як є: їду на шопінг, на екскурсію, в гості до друзів. Іноді прикордонники цікавляться, на скільки днів ви їдете або скільки грошей везете. Швидше за все на вас чекає питання про те, скільки з собою алкоголю або сигарет, так як на їх ввезення в Польщу існують обмеження.

По суті, багато питань можуть задаватися не заради відповідей, а скоріше заради реакції на них. Тому ведіть себе впевнено та спокійно, і тоді кордон ви пройдете без усяких складнощів.