logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

«Часовий побит» у Польщі: польські фахівці назвали основні причини відмови у видачі ВНП іноземцям

«Часовий побит» у Польщі: польські фахівці назвали основні причини відмови у видачі ВНП іноземцям

Як завжди, раз на тиждень портал Polsha24 розбирається в питанні легалізації іноземців у Польщі. В черговий раз мова піде про тимчасовий дозвіл на проживання або карту часовего побиту, а точніше - про причини відмови у видачі цього документа іноземцям з України та Білорусі.

Польські фахівці, що займаються питаннями легалізації іноземців у Польщі, виділили кілька основних причин, за якими будь-якому українцеві або білорусу можуть відмовити в наданні дозволу на тимчасове перебування в країні.

Отже, причина №1. Відмова надати відбитки пальців. Як не дивно - це одна з найбільш поширених причин, чому справу про розгляд видачі посвідки на тимчасове проживання зупиняють. Треба розуміти, що мова йде не конкретно про ті моменти, коли іноземці не хочуть проходити біометрію. Ні, найчастіше вони просто не приїжджають для цього в Ужонд. Чому? Багато хто змінює місце проживання і просто не контролює пошту на старій квартирі. У підсумку, листи з відділу по роботі з іноземцями не знаходять своїх адресатів.

Причина №2Проблеми в іноземця з польським законодавством, що виникли після подачі документів в Ужонд. Іноді іноземці, після того як подали заяву про дозвіл перебувати на території Польщі, примудряються потрапити в різні неприємні ситуації, за які їм загрожує штраф або навіть арешт. Так що майте на увазі, якщо ви за свою поведінку потрапили в польську поліцію, вам надалі можуть відмовити у видачі карти побиту.

Причина №3. Наявність невідповідних документів. Швидше за все, іноземцю відмовлять у видачі дозволу на тимчасову посвідку на проживання в Польщі в тих випадках, якщо він знаходиться в цій країні на підставі дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС. Також не варто чекати карти часовего побиту якщо ви в Польщі по шенген візі, яка дозволяє тільки в'їзд в країну. Відмовлять вам і в тому випадку, якщо підстави, за якими ви прибули в Республіку, не вимагають тривалого перебування на її території.

Причина № 4. Подали документи й покинули Польщу. Це, звичайно, дуже зручно, але не зовсім законно. Звичайно, після того, як ваші документи виявилися в Ужонді, вам ніхто не заборонить залишати Польщу. Але тільки в тому випадку, якщо це поїздка на вікенд до родичів, або невелика подорож. Якщо ж ви просто вирішили чекати карти у своїй рідній країні - готуйтеся до відмови.

Треба розуміти, що в цілому кожен випадок видачі посвідки на тимчасове проживання іноземцям індивідуальний. Так що і причини можуть бути найрізноманітніші. Брак потрібних документів, відсутність квитанцій про оплату, неправдиві дані в анкеті або численні помилки в ній - це теж може послужити причиною відмовити вам у рішенні перебувати в Польщі тривалий час. Але все ж фахівці запевняють: з кожним роком відмов у легалізації іноземцям, що дійсно бажають жити і працювати в Польщі, стає все менше. Це пов'язано, в тому числі, з тим, що сьогодні багато українців і білорусів вдаються до допомоги професіоналів, які допомагають зібрати пакет документів, надають консультації з тих чи інших питань. Крім того, самі іноземці стали більш відповідально підходити до питання легалізації.