logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Час із користю: волонтерські можливості в Польщі

Час із користю: волонтерські можливості в Польщі

Волонтерство – відмінний спосіб спробувати себе в новій сфері, знайти нових друзів, знизити рівень стресу й поліпшити свій добробут. Так, згідно з дослідженням американської компанії медичного страхування UnitedHealth Group, 76% відсотків респондентів, які брали участь у різних волонтерських програмах протягом одного року, стверджують, що завдяки добровільній допомозі вони відчувають себе більш здоровими, а 94% повідомили, що волонтерство позитивно впливає на їх настрій. У даній статті ми розповімо вам про те, як стати волонтером в Польщі.

Де шукати?

На сайті Всепольської Мережі Центрів волонтерства (wolontariat.org.pl) можна знайти багато корисної інформації про те, як почати допомагати іншим, вибрати відповідну діяльність і бути хорошим волонтером. На сайті також розміщена карта, яка надає контактну інформацію волонтерських центрів різних регіонів Польщі. Так, для жителів Варшави актуальним буде сайт wolontariat.waw.pl, Любліна – wolontariat.org.pl/lublin.

Для того, щоб стати волонтером, можна зв’язатися з місцевим центром або відвідати одну із зустрічей з координаторами. Якщо ви віддаєте перевагу пошук онлайн, використовуйте сайт mojwolontariat.pl. Тут можна як опублікувати своє власне оголошення про пошук волонтерської діяльності, так і відповісти на запит будь-якої організації. Наприклад, відділенню Щецинського Національного товариства аутизму
(Krajowe Towarzystwo Autyzmu) потрібний волонтер для допомоги при організації різних культурних заходів для людей з аутизмом та їх родичів. Анкету для участі можна заповнити на сайті mojwolontariat або на сторінці суспільства

Сайт «Tudu» tudu.org.pl пропонує вам стати волонтером, перебуваючи де завгодно: завдання, які розміщені на сайті, можна виконувати дистанційно. Ви можете допомогти фестивалю електронної музики Gamma зі створенням веб-сайту на WordPress або розробити дизайн футболок для форуму.

Варшав’янам варто заглянути на сайт ochotnicy.waw.pl, де зібрані актуальні вакансії для волонтерів, а також вказані дедлайни відправки заявок. 8-го квітня, наприклад, останній день подачі заявки на кінофестиваль для дітей і молоді «Кіно в кедах» (Kino w Trampkach). Детальніше про захід можна дізнатися тут

Що потрібно зробити?

Потенційний волонтер повинен заповнити анкету, яка містить персональні дані та контакти. У деяких випадках організація просить про написання мотиваційного листа. Якщо ви хочете вказати волонтерську діяльність в своєму резюме, попросіть координатора про складання договору або сертифіката про участь в проекті. Важлива частина відбору – інтерв’ю, на якому координатор буде питати вас про мотивацію, навички та інтереси.

Для того, щоб дізнатися, де збираються активісти і як їм можна допомогти, зв’яжіться з адміністраторами місцевих груп на «Фейсбуці». Нижче представлені адреси:

Білосток – https://www.facebook.com/fnbbstok/
Бельсько-Бяла – https://www.facebook.com/FoodNotBombs2B/
Бяло-Подляска – https://www.facebook.com/foodnotbombsBP/
Бидгощ – https://www.facebook.com/foodnotbomsbbydgoszcz/
Побутом – https://www.facebook.com/fnbbytom/
Варшава – https://www.facebook.com/FNBWarszawa/
Вроцлав – https://www.facebook.com/fnbwro/
Гданськ – https://www.facebook.com/FNBgdansk/
Зелена Гура – https://www.facebook.com/Food-Not-Bombs-Zielona-G%C3%B3ra-317673938252193/
Люблін – https://www.facebook.com/FNBLublin/
Катовіце – https://www.facebook.com/fnbkatowice/
Краків – https://www.facebook.com/fnbkrakow/
Лодзь – https://www.facebook.com/FnB.Lodz/
Ополе – https://www.facebook.com/Jedzenie-Zamiast-Bomb-OPOLE-734268783250475/
Познань – https://www.facebook.com/jedzeniezamiastbombpoznan/
Щецин – https://www.facebook.com/FoodNotBombsSzczecin/

Корисні поради:

При виборі діяльності необов’язково займатися тим, що далеко від вашої основної діяльності або одержуваної спеціальності. Наприклад, ви можете робити фотографії для соціальних мереж, допомагати з організацією благодійних заходів або розробкою дизайну веб-сайту.

Визначте, скільки часу в тиждень ви готові витратити на волонтерство, особливо якщо ви навчаєтеся в університеті. Заздалегідь складіть для себе розклад і не забудьте обумовити його зі своїм координатором.

Студенти також можуть брати участь у волонтерських програмах, організованих або підтримуваних університетом.

При написанні мотиваційного листа (якщо воно вимагається) або проходженні інтерв’ю будьте чесними. Якщо волонтерство для вас – рядок в резюме, напишіть або розкажіть координатору про те, які якості ви хотіли б у собі розвинути і як саме отримані навички відіб’ються на вашій кар’єрі.

Не бійтеся мовних бар’єрів! Якщо рівень володіння польською мовою у вас поки що невисокий, в організації завжди знайдуться ті, хто буде радий вести комунікацію англійською. Більш того, волонтерство – відмінна мотивація для вивчення польської!