logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Бізнес у Польщі: в яких випадках можна не реєструвати фірму

Бізнес у Польщі: в яких випадках можна не реєструвати фірму

30 квітня 2018 року набрав чинності Закон про права підприємців. З’явилася можливість не реєструвати фірму, якщо дохід не перевищує встановлений ліміт.

Свою компанію можна не реєструвати в тому випадку, якщо:

– підприємець є фізичною особою, і доходи від його бізнесу не перевищують 50% мінімальної зарплати. У 2018 році цей показник складає 1050 злотих;

– підприємець раніше не займався підприємницькою діяльністю або припинив це робити до 30 квітня 2017 року. В цьому випадку компанію видалили з реєстру бізнесу.

Тепер фізична особа може не реєструвати свою підприємницьку діяльність і отримувати від цього прибуток.

Завдяки нововведенням тепер:

– не потрібно повідомляти про свій бізнес у бізнес-регістри (CEIDG), податкову інспекцію та CSO (ідентифікаційні номери NIP та REGON не потрібні);

– не потрібно платити страхові внески в ZUS і подавати ZUS-декларації;

– не потрібно платити щомісячні (або щоквартальні) податкові аванси;

– не потрібно вести бухгалтерський облік (тільки спрощені записи про продажі).

У більшості випадків особа, яка здійснює незареєстровану діяльність, звільняється від обов’язку видавати рахунок-фактуру. При веденні такої діяльності досить вказати своє ім’я та прізвище в документах продажу.

Така форма ведення бізнесу звільняє фізичну особу від сплати ПДВ (VAT). Але, виконання певних видів діяльності зобов’язує підприємця реєструватися платником ПДВ незалежно від суми отриманого доходу. Це відноситься, зокрема, до сфер ювелірних, юридичних і консультаційних послуг. У цьому випадку підприємець повинен зареєструватися в якості активного платника ПДВ.

У тому випадку, якщо фізична особа перевищить ліміт щомісячного доходу (50% від мінімальної заробітної плати), тоді діяльність буде вважатися економічною. З моменту перевищення ліміту протягом 7 днів потрібно зареєструвати свій бізнес в CEIDG.