logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Бізнес у Польщі: вступили в силу сприятливі нововведення для підприємців

Бізнес у Польщі: вступили в силу сприятливі нововведення для підприємців

У Польщі вступила в силу основна частина Конституції для бізнесу, яка вводить цілий ряд сприятливих для підприємців правил.

Міністр підприємництва та технологій Польщі Ядвіга Емілевіч, кажучи про Конституцію для бізнесу, пояснила, що вона вводить цілий ряд сприятливих для підприємців правил. Основна частина Конституції для бізнесу вступила в силу 30 квітня:

«По-перше, в документі підкреслюється, що все, що законодавчо не заборонено, є дозволеним. Крім того, в ньому є особливі положення про надійність закону, а також про більш швидкий розгляд на користь підприємців неоднозначних суперечок. І, нарешті, кілька практичних рішень. Наприклад, протягом 6 місяців з моменту реєстрації підприємницької діяльності підприємець не зобов'язаний платити відрахувань до Фонду соцстрахування. Також скорочені терміни зберігання актів працівників з 50 до 10 років і передбачена можливість зберігання їх в електронному вигляді».

Міністр Ядвіга Емілевіч додала, що Конституція для бізнесу передбачає введення посади Уповноваженого з прав підприємців, через якого будуть проходити всі законодавчі документи у сфері підприємницької діяльності.

Разом зі вступом в силу Конституції для бізнесу свою дію припинив Закон про свободу підприємницької діяльності в Польщі.

З 1 липня цього року та 1 лютого наступного вступлять в силу положення, які не ввійшли в основну частину документа. Конституція для бізнесу була розроблена за ініціативою прем'єра Матеуша Моравецького, коли він займав пост міністра фінансів і розвитку.