logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Більшість українців в Польщі обирають роботу у сфері харчування та сільському господарстві

Більшість українців в Польщі обирають роботу у сфері харчування та сільському господарстві

Українці в Польщі найчастiше працюють в таких сферах: збір полуниці та інших фруктів, робота офіціантом і барменом, прибирання в покоях і допомога на кухні.

Дані служби персоналу показують, що за збір полуниці пропонують один з найвищих показників оплати. У цій сфері співробітники з України можуть отримувати від 13 до 15 злотих на годину. Служба персоналу, пославшись на дані GUS, зазначила, що в 2017 році було зібрано 178 000 тон полуниці в Польщі, і експерти вказують, що в цьому році урожай може перевищити навіть 200 000.

У зв’язку з тим, що сезон збору полуниці невеликий, і самі фрукти самі по собі непостійні, їх слід швидко зібрати, продати або обробити якомога швидше. Роботодавці не мають вибору і повинні заохочувати людей до роботи, пропонуючи привабливу винагороду, – підкреслює Кшиштоф Інглот, президент служби персоналу Personnel Service.

Працюючи в якості офіціантів і барменів, українці можуть заробляти від 10,5 злотих до 12 злотих. Зростання попиту на персонал в області гастрономії – це не тільки результат літнього буму, але і результат розвитку всього сектора. Звіт GfK за 2017 рік показує, що гастрономічний ринок в Польщі збільшився більш ніж на 10,5% в річному численні. Кількість річних торгових точок збільшилася на 2%, що виправдовує те, чому офіціанти та бармени з України, отримують зарплату в розмірі 10,5-12 злотих за годину, – додав Кшиштоф Інглот.

Люди, які працюють в якості кухонних помічників, отримують від 9,5 злотих до 11. Громадяни України, які хочуть працювати прибиральниками, можуть розраховувати на ставки від 9,5 злотих до 10,5 злотих. Інглот зазначив, що у польського готельного ринку є значний потенціал для зростання.

Наша база менш розвинена, ніж в Західній Європі, але вона зростає зі швидкістю кілька відсотків на рік. У 2018 році побудовано 8 000 номерів, що означає збільшення пропозиції на 6%. У країні, в готельному бізнесі спостерігається нестача співробітників, особливо на популярних курортах в високий сезон, – додав він.

Інглот сказав, що літній сезон – це той момент, коли співробітники з України особливо раді їхати до Польщі.

На їх рішення в основному впливають географічна і культурна близькість обох країн, широке коло пропозицій про роботу, більш високі зарплати і вигідний курс злотого по відношенню до гривні. В Україні в сільському господарстві ви можете заробляти близько 800 злотих на місяць. Такі гроші можна отримати в Польщі вже за 53 години роботи, що трохи більше тижня, – сказав він.

Також Інглот зазначив, що українці, які працюють в Польщі, часто мають безкоштовне житло, харчування і транспорт для роботи.