logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Бажаючі отримати ПМП в Польщі повинні будуть вивчити мову

Бажаючі отримати ПМП в Польщі повинні будуть вивчити мову

12 лютого в Польщі набули чинності поправки до Закону про іноземців. Для іноземців, які претендують на постійне місце проживання в Польщі, ввели нову вимогу – вони повинні знати польську мову хоча б на середньому рівні.

Вступають в силу закони, які повинні спростити процедури надання дозволів на роботу для іноземців у Польщі. Зміни стосуються, зокрема, видачі дозволів на тимчасове перебування іноземців, враховуючи переміщення всередині підприємства. Таким чином, у Польщі з’являться два нових види Карт побиту.

Крім того, для іноземців, які подають на Карту сталого побуту в Польщі, ввели нову вимогу – вони повинні знати польську мову хоча б на рівні B1 (середній рівень). Від цього обов’язку мають бути звільнені діти до 16 року життя або ті, якi народилися на території Польщі. В даний час законодавство не вимагає мінімального рівня знань польської мови.

Ввели також рішення, які повинні спростити процедури отримання дозволів для іноземців. Це скасування необхідності підписання трудового договору на етапі процедури надання дозволу на тимчасове перебування й роботу, відсутність вимоги наявності джерела стабільного й регулярного доходу, достатнього для покриття витрат на утримання себе та членів сім’ї, при подачі заяви про видачу дозволу на тимчасове проживання для випускника польського ВНЗ, який шукає роботу. Необхідна буде наявність фінансових коштів на утримання.