logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Анкета для Карти Поляка: як заповнити без помилок?

Анкета для Карти Поляка: як заповнити без помилок?

При підготовці до отримання Карти Поляка перше, з чим доведеться зіткнутися – це заповнити спеціальну анкету або так званий Wniosek. Як не допустити помилок при заповненні цього документа й на що звернути особливу увагу? Портал Polsha24 підготував невелику інструкцію, яка стане відмінним помічником у вирішенні даного завдання.

Отже, перше і, мабуть, найголовніше – практично вся анкета заповнюється польською мовою. Тому, якщо ваш рівень знань польської слабенький – тим більше будьте уважні. На латиниці повинні бути вписані лише ваші ім'я та прізвище – в точності як у паспорті. Заповнювати анкету на КП можна як на комп'ютері, так і від руки, але врахуйте, якщо вирішили заповнювати від руки, використовувати можна тільки друковані літери.

Переходимо до самої анкети.

Перше питання, на яке потрібно відповісти – Cel składania wniosku. В анкеті запропоновано 4 варіанти відповіді, з яких потрібно вибрати підходящий для вас.

- przyznanie Karty Polaka

- przedłużenie ważności Karty Polaka

- wydanie duplikatu Karty Polaka

- zmiana danych posiadacza Karty Polaka

Припустимо, ви подали на Карту вперше, тому відзначаємо пункт перший. Все, що виділено сірим кольором, заповнювати не потрібно.

Далі йде перелік питань, розділених на декілька груп, кожна з яких відзначена буквою.

Перша група питань позначена буквою А. Після того, як уважно впишете в потрібні рядки паспортні дані – ім'я та прізвище на латинській мові, – поставте галочку в рядку «Wnioskuję o zapisanie w języku polskim imienia i nazwiska na Karcie Polaka». Цей рядок позначає, що ви хочете, щоб в Карті Поляка ваші ім'я та прізвище були написані польською.

Пункт 3 і 4 пропускаємо.

У пункті 5 вказуєте дату вашого народження: зверніть увагу, що і день, і місяць повинні бути вказані двома цифрами, а рік – чотирма.

6,7,8 пункти – все просто, а ось у 9 будьте уважні. Тут потрібно вказати вашу національність. Пишіть обов'язково «Polska», інакше про Карту можете забути.

Наступна група питань під літерою В стосується вашої адреси. Тут потрібно звернути увагу на пункти 10 і 12. В пункті 10 пишете слово «obwód», а в пункті 12 – назва вашої області. Зверніть увагу: потрібно вказувати саме ту адресу, за якою ви прописані, навіть якщо на даний момент ви проживаєте в іншому місці. Від цього залежить, в якому консульстві ви будете складати іспит.

Питання з пункту С заповнюєте згідно з вашим паспортом.

Питання з пункту D заповнюють ті, хто збирається претендувати на отримання Карти Поляка за польськими коріння. Зверніть увагу! Якщо поляками були ваші прабабуся і прадідусь, вам належить заповнити дані обох родичів. У пункті 23 Obywatelstwo потрібно вказати громадянство родича. Якщо родич брав участь у голосуванні у виборах в Сейм, воював в Армії Польській або є громадянами Польщі в даний момент, то вказуєте польське громадянство (polskie).

Якщо польських родичів у вас немає і ви плануєте отримати Карту завдяки участі в якійсь польської організації, пункт D просто пропустіть. Вам належить заповнити пункт під літерою «Е».

У пункті F потрібно вказати, чи є у вас сертифікат про знання польської мови. Не забувайте, якщо такий у вас є, його теж потрібно буде докласти до документів.

У групі питань під літерою G підтверджуєте, що всі надані вами відомості вірні, документи справжні та інше. У другій частині цього пункту необхідно закреслити непотрібне у фразі nie posiadam / małoletni nie posiada **. nie posiadam/małoletninieposiada ** – для повнолітнього заявника, nieposiadam/małoletninieposiada** – для НЕповнолітнього заявника.

Пункт H. Вклеюєте фото, ставите підпис і вказуєте місце й дату подачі документів, тобто дату співбесіди. До речі, фото повинне бути не старше півроку й розміром 35 мм на 45 мм.

Пункт I стосується тільки неповнолітніх претендентів на отримання Карти Поляка. Увага! Цей розділ заповнюється тільки в присутності консула.

І ще: в 2016 році з'явився новий формуляр анкети на отримання Карти Поляка. Від старого відмінності невеликі, але все ж до документів на КП потрібно докласти саме новий варіант анкети, тому що старий на розгляд прийнятий не буде. Щоб не помилитися, краще скачати Wniosek на сайті польського консульства.