logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Анкета для карти побиту: на що звернути увагу при заповненні

Анкета для карти побиту: на що звернути увагу при заповненні

Портал Polsha24 вже розповідав про те, хто може претендувати на отримання постійного виду на проживання в Польщі. Сьогодні слід перейти до ще одного, не менш важливого етапу в отриманні цього документа - заповнення анкети. У даній статті представлені кілька корисних зауважень, які дозволять заповнити грамотно анкету для карти сталого побиту.

Отже, почнемо з того, де шукати анкету для КСП. Є два варіанти: бланк для заповнення внеска можна взяти у відділі по роботі з іноземцями вашого воєводства або завантажити з його офіційного сайту. При цьому зверніть увагу: через можливі відмінності в списках документів різних воєводств, необхідно отримувати або завантажувати з сайту анкету в тому воєводстві, в якому будете подаватися.

Ще одне важливе правило, про яке варто згадати перш, ніж ви приступите безпосередньо до заповнення анкети: оскільки в Польщі єдина державна мова - польська, всі документи державного зразка заповнюються виключно нею.

Тепер до самої анкети. Що потрібно мати на увазі при заповненні основної частини анкети?

1. Заповнюється анкета для карти побиту в Польщі польськими друкованими літерами, кожна з яких заноситься в свою клітинку. Будь-яка цифра або інший символ так само вноситься в індивідуальну «комірку».

2. Ті пункти, які викликають у вас сумнів, краще не заповнювати до походу в ужонд. Краще на місці проконсультуватися прямо в співробітників, ніж виправляти помилки в анкеті.

3. У рядку, де необхідно вказати вашу стать, пам'ятайте: вказуєте букву «М» для «чоловічої», а для жіночої - букву «К» (від польського «kobieta»).

4. Обов'язково польською мовою варто вказувати й ваше сімейне становище. Якщо не одружена, то PANNA; неодружений - KAWALER; заміжня - MĘŻATKA; одружений - ŻONATY; розлучена - ROZWIEDZIONA; розлучений - ROZWIEDZIONY; вдова - WDOWA; вдівець - EDIFICE.

5. Особистий підпис повинен бути вписананий строго у відведені для нього межі.

6. Майте на увазі, що якщо в анкеті будуть виявлені помилки, вас обов'язково викличуть в ужонд. У разі, якщо ви туди не з'явитеся вчасно, заявка на легалізацію в Польщі буде відхилена.

7. Анкету можна заповнювати як в електронному вигляді, так і від руки.

8. Зверніть увагу: якщо ви претендуєте на постійну посвідку на проживання на підставі Карти Поляка, то в графі «національність» обов'язково має бути написано - POLAK.

У частині анкети, що стосується додаткових даних, заповнюєте кожен рядок відповідно до питання в ньому. Особливо уважними тут варто бути при вказівці даних візи (якщо ви перебуваєте в Польщі на її підставі). Якщо сумніваєтеся, що й у якому рядку ставити, не заповнюйте й почекайте приїзду в ужонд.

На питання «Чи виконує Пан (Пані) податкові зобов'язання щодо Державної Скарбниці?» Потрібно відповісти «ТАК».

Розділ під літерою F. ОБГРУНТУВАННЯ ЗАЯВКИ.

Це один з основних розділів внеска. Саме в ньому вам варто реально обґрунтувати бажання залишитися в Польщі на постійне проживання. У цьому пункті чітко, лаконічно та переконливо напишіть, навіщо вам потрібен дозвіл на проживання.

У додатках до анкети потрібно вказати всі ті документи, копії (або оригінали), які ви готові до неї прикласти. Порада така: візьміть з собою все. При цьому зробіть копії всіх документів. Непотрібне вам повернуть, а ось якщо чогось не вистачить, доведеться довезти.

До анкети не забудьте докласти 4 фотографії 35×45 мм і квитанцію про оплату податкового збору, якщо це необхідно.