logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

7 сучасних фільмів для вивчення польської мови

7 сучасних фільмів для вивчення польської мови

Ми продовжуємо тему вивчення польської мови. Пропонуємо вам познайомитися з сімкою кращих фільмів, які не тільки скрасять ваше дозвілля, але й допоможуть удосконалити знання польської мови.

«День психа» (2002)

Фільм режисера Марека Котерського. Головний герой дратівливий і агресивний до інших людей. Нудні будні, розлади в сім'ї та сварки з оточуючими людьми роблять його ще більш втомленим, а його життя - ще більш абсурдним. Фільм не має чіткої сюжетної дії, він являє собою потік свідомості головного героя, його філософські міркування про себе та інших людей. Адась Мяучіньский страждає від емоційної нестійкості, що постійно призводить до комічних з одного боку, але трагічних у своїй абсурдності й безглуздості конфліктів з оточуючими його людьми. Фільм був відзначений кількома нагородами в області польського кіно.

«Роза» (2011)

Фільм «Роза» Войцеха Смажовського - це захоплююча історія кохання, втрати та людської жертви. У фільмі розповідається про двох надзвичайно різних людей, які живуть в післявоєнній Польщі. Події розвиваються в районі колишньої Мазурії, де головний герой Тадеуш Мазур зустрічає Розу. Вона вдова німецького солдата, який загинув від рук розлюченого натовпу. Незабаром, їх щастю перешкоджає прихід радянських військ та упередження фанатичних польських націоналістів навколо. У фільмі досить багато складних діалогів, тому якщо в перший час буде складно розуміти на слух усі слова, краще знайти версію з субтитрами.

«Катинь» (2007)

Можливо, одна з кращих картин у жанрі сучасного польського військового фільму, від відомого режисера Анджея Вайди. Військова епопея була удостоєна безлічі нагород і похвальних відгуків, але головною стала номінація на премію «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою. Тема фільму відома і документально підтверджена - масові вбивства більше 22 000 польських військовополонених радянськими військами в 1940 р. Суперечливі погляди на цю подію існують і до цього дня. У Китаї прокат фільму був заборонений, а в Росії викликав бурхливу реакцію в ЗМІ. Фільм дуже захоплюючий і вражаючий. Навіть якщо якісь слова вам будуть незрозумілі, суть фільму все ж буде ясна без підказок і перекладів.

«Ва-банк» (1981)

Ця кримінальна комедія стала дебютною роботою прекрасного польського режисера Юліуша Махульского. Події стрічки розгортаються в 30-і роки минулого століття. Відомий ведмежатник Квінто виходить із в'язниці з рішенням «зав'язати» зі злодійським життям, проте його плани змінюються. Дізнавшись про смерть друга, він вирішує помститися винуватцю того, що сталося - банкірові Крамеру. У фільму, до речі, є продовження - «Ва-банк-2, або Удар у відповідь». Стрічки стали популярними ще в СРСР. Так що цілком можна дозволити собі подивитися всі частини цього кіно.

«Жасмін» (2006)

Режисер стрічки, Ян Якуб Кольський, сам пише сценарії, виступає в ролі режисера, продюсує, а іноді навіть знімає власні стрічки. У мелодрамі «Жасмін» Кольський показав чоловічий монастир, який в XVI столітті дав світові відразу трьох святих. У закритому від зовнішнього світу просторі в наші дні відбуваються дивні речі: ченці раптом починають пахнути. Один - черемхою, другий - черешнями, а третій - сливами. Настоятель монастиря, спираючись на давнє пророцтво, вирішує, що скоро тут почнуть відбуватися й інші чудеса. У цей момент в обитель самітників приїжджає художниця-реставратор з маленькою донькою. До речі, незрозумілі пахощі - не плід бурхливої ​​фантазії режисера. Схожі речі вже відбувалися в католицькій церкві. Пахнув, наприклад, відомий італійський чудотворець отець Піо. Так що сюжет фільму заснований на цілком реальних подіях.

«Боги» (2014 року)

Фільм розповідає про відомого польського кардіохірурга Збіґнєва Реліґа, який в 1985 році зробив першу в Польщі успішну операцію з пересадки серця. Реліґа одержимий, емоційний, часто неврівноважений. Для втілення своєї мрії він готовий на все. Навіть на співпрацю з партією, яку ненавидить. Фільм режисера Лукаша Палковського не тільки розповідає про революційну для польської кардіохірургії подію, а й переносить глядача в атмосферу Польщі 80-х років. Стрічка «Боги» стала однією з головних кіноподій 2014 року в Польщі й зібрала найважливіші нагороди на польських кінофестивалях.

«Не бреши, дитинко» (2008)

Головну роль у романтичній комедії «Не бреши, дитинко» грає актор Петро Адамчик. У послужному списку актора - величезна кількість найрізноманітніших кіно. Фільм «Не бреши, дитинко» розповідає історію молодого чоловіка Мартина, який втрачає дуже хорошу роботу, після чого у нього з'являються серйозні фінансові проблеми. Врятувати героя може багата тітка Неля з Англії, яка обіцяла переписати на нього весь свій статок. Правда, є одна проблема: тітка Неля вимагає, щоб племінник спочатку одружився. Як виявляється, знайти серед кинутих подруг ту, яка не тримає на нього зла, - завдання не з легких. Комедія дуже душевна, а головне - проста для сприйняття навіть для тих, чий польський словниковий запас не найбільший.