logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

7 речей, які можна безкоштовно зробити в Кракові

7 речей, які можна безкоштовно зробити в Кракові

Польща – одна з найбільш бюджетних країн для туристів. У цій країні є величезна кількість найрізноманітніших розваг і визначних пам'яток, знайомитися з якими можна абсолютно безкоштовно. Яскравий приклад тому – королівський Краків. Отже, портал Polsha24 представляє увазі читачів 7 найцікавіших речей, які можна робити в Кракові без грошових витрат.

Сходити в Музей бурштину

Розташований він у Кракові за адресою: ul. św. Jana 2. Працює в будні й вхід у музей вільний. Тут можна побачити найрізноманітніші вироби з цього красивого каменю, привезеного з польських берегів Балтійського моря. У музеї часто проходять виставки для школярів, під час яких можна почути розповіді про те, як видобувають і обробляють камінь. Ну, а якщо у вас вже є бурштинові вироби, то в музеї за допомогою спеціальних приладів можна дізнатися про їх властивості та характеристики.

Відвідати Вавельський собор

Відвідати його можна в будь-який день тижня. Вавельський собор займає надзвичайно важливе місце в історії Польщі: саме тут були короновані багато правителів країни. Також це місце похорону видатних поляків. А ще Вавельський собор – надзвичайно цікавий архітектурний об'єкт. У ньому зібрано величезна кількість творів мистецтва: картини, меблі, прикраси та інше. Вхід у собор вільний. Якщо хочете прослухати екскурсію, то за роботу гіда доведеться доплатити.

Побувати на концерті в клубі Awaria

Цей клуб розташований в Кракові за адресою: ul. Mikołajska 9. У ньому доволі часто організуються виступи різних артистів, як музикантів, так і гумористів, акторів та інших талантів. За квиток на сам виступ платити не потрібно. Головне – попередньо замовити столик. Звичайно, оплата напоїв або частувань – за ваш рахунок, а вся інша програма буде відмінним безкоштовним доповненням до вечора.

Навідатися в MOCAK – Музей сучасного мистецтва в Кракові

Вхід у цей музей безкоштовний не завжди, а тільки по вівторках. Але якщо ви знайдете час і підете в це дивовижне місце, то отримаєте масу задоволення. Сам музей функціонує з 2011 року. У ньому представлена величезна кількість творів мистецтва кінця 19 – початку 21 століття. У будівлі музею також є своя бібліотека, кафе, книжковий магазин і архів. Крім того, Музей проводить навчальні заходи, лекції, покази фільмів, зустрічі з цікавими людьми та багато іншого. Розташований Музей за адресою: ul. Lipowa 4.

Відправитися в Стару синагогу

Цей релігійний пам'ятник розташований в Кракові за адресою: ul. Szeroka 24, в районі Kazimierz. Вхід вільний тільки по понеділках. Це одна з найдавніших синагог на території всієї Польщі. Серед тем, представлених в Старій синагозі, значне місце займає історія краківських євреїв, яким присвячені постійні виставки в синагозі. Тут є всі об'єкти, пов'язані з історією євреїв і їх культурою. Відвідавши це дивовижне місце, ви дізнаєтеся про старовинні єврейські обряди й традиціях, побачите їх побут і життя в різні епохи.

Спуститися в підземелля Старого міста

Потрапити в цей дивовижний і незвичайний Краківський музей безкоштовно можна в будь-який вівторок. Розташований в 4 метрах під землею, музей докладно розповідає про більш ніж 1000-літню історію Кракова – від першого міста Вісли до нинішніх часів. Музей цікавий тим, що він оснащений новітніми технологічними досягненнями: 27 мультимедійними проекторами, 98 динаміками і 37 сенсорними моніторами. На плазмових екранах відображаються сюжети з життя польських королів. А в мультимедійній кімнаті можна побачити голову дракона Вавеля і почути найцікавіші легенди Кракова.

Прогулятися Райдужними сходами

Яскраві сходинки, гуляти по яким можна безкоштовно в будь-який день тижня, розташовані в Кракові за адресою: ul. Tatrzańska 5. Унікальність цього місця в тому, що сходи не просто забарвлені в усі кольори веселки. На кожній сходинці цитата великого польського або зарубіжного письменника. Всього 55 цінних фраз про наше життя. Кольорові сходи з'явилися в місті відносно недавно, в 2013 році в результаті конкурсу Fresh Zone, який був організований в рамках фестивалю Grolsch ArtBoom. Головне завдання райдужних сходинок за задумом їх авторів – поліпшити настрій перехожих. Адже сучасне суспільство настільки зайнято, що багатьом не вистачає часу на посмішку та роздуми про просте. А сходи кольорів веселки швидко це виправляють.