logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

7 порад для тих, хто вчить польську мову самостійно

7 порад для тих, хто вчить польську мову самостійно

Для успішного життя в Польщі кожному іноземцю варто зайнятися вивченням польської мови. Зробити це можна як до переїзду в Польщу, так і на території самої країни. При цьому приступити до знайомства з польською мовою цілком успішно можна і без сторонньої допомоги. Портал Polsha24 пропонує кілька цінних порад для тих, хто готовий вивчати польську мову самостійно.

1. Без підручника не обійтися

Почати знайомство з польською мовою краще з придбання підручника. Це дозволить самостійно побудувати якусь систему в освоєнні нових знань. При цьому особливу увагу варто звернути на те, що в підручнику обов'язково повинні бути правила польської мови й граматичні вправи, діалоги та, перш за все, словник. Краще використовувати підручники, написані для навчання в групі або з викладачем. У них, як правило, весь матеріал подається від простого до складнішого

2. Матеріали on-line

Інтернет повний різних матеріалів і може бути досить хорошою безкоштовною підмогою для вивчення польської мови. На особливу увагу заслуговують польські сайти для безкоштовного вивчення мови, вони мають відео і багато вправ. У них є аудіо-уроки, які допомагають почути, як правильно звучить польська мова. До речі, багато таких сайтів запевняють, що всього 15 хвилин щоденних занять всього через кілька місяців дозволять вам непогано освоїти мову.

3. Є можливість – знайдіть репетитора

Уроки з репетитором, особливо на початковому етапі, допоможуть систематизувати заняття, зрозуміти, з чого краще почати, на які аспекти звернути увагу, виділити більш складні та навпаки – прості моменти. Особливо добре мати репетитора при вивченні граматики. Більш того, завдання, які додому задасть платний викладач, ви в будь-якому випадку змусите себе виконати – адже за ці уроки заплачені гроші. Крім того, саме репетитор допоможе вам знайти відповіді на питання, які можуть виникнути при вивченні мови. Дозвольте собі хоча б десяток зустрічей з учителем польської мови або, як варіант, з її носієм – і ви побачите, як швидко з'являться перші результати.

4. Граматиці – особлива увага

На перший погляд може здатися, що польська зовсім нескладна мова. Насправді, у неї безліч особливостей саме в граматичному плані. Звичайно, на початковому етапі ви можете вирішити, що вам і розмовної польської досить. Але якщо ви плануєте жити в Польщі – без граматики вам не обійтися. Тому вже з перших уроків із польської мови звертайте увагу саме на граматичні її основи. В майбутньому це зіграє вам на руку.

5. Говоріть, говоріть і говоріть

Вивчаючи польську мову, обов'язково потрібно почати промовляти хоча б прості речення. Чим далі, тим більше... Необхідно максимально використовувати знання на практиці, тобто в спілкуванні. Тому вам потрібно знайти собі партнера для розмови. Можливо, це буде спілкування через skype або телефонні дзвінки. Але навіть якщо такої можливості немає, ви можете звертатися польською до своїх родичів: дітей, чоловіка, батьків. Ці вправи будуть корисні не тільки для вас, але й для ваших близьких, які, можливо, також пізніше переїдуть за вами. На крайній випадок, говоріть у дзеркало: нехай воно й не відповість, але, принаймні, у вас виробиться звикання до звучання власного голосу, що говорить іноземною мовою.

6. Обережно з читанням серйозних журналів, книг, переглядом телепередач

З корабля на бал – головний гріх самоучок. Дивлячись польською газету або книгу, нам вже дуже хочеться щось почитати. І це найсерйозніша помилка: після місяця-двох навчання почати читати серйозну польську літературу. В результаті ви нічого толком не зрозумієте і можете втратити інтерес до навчання. Для старту краще все ж студіювати навчальні матеріали, розроблені для початківців. Те ж саме стосується телепередач польською мовою. Краще почати з перегляду відомих фільмів або навіть мультфільмів. Це дозволить вам подумки проводити аналогію з російськомовною версією і навіть на початковому етапі запам'ятати безліч нових польських слів.

7. Оточіть себе польською мовою

Для успішного освоєння польської мови, варто оточити себе нею в буквальному сенсі слова. Нехай польська мова звучить звідусіль: по радіо, телебаченню, з вашого mp3-плеєра. І нічого страшного, якщо ви нічого не розумієте. Звикайте до тембру і мелодії мови, до швидкості мови, і в якийсь момент ви почуєте знайомі фрази, почнете їх повторювати. Відмінною вправою є написання слів пісні: ви вибираєте будь-яку пісню, слухаєте, потім записуєте те, що чуєте. За пару тижнів, ви побачите, що ви в змозі виписати все більше і більше знайомих слів із пісні. А це вже певний успіх.

Замість P.S. Не чекайте дуже швидких результатів і ні в якому разі не турбуйтеся при перших невдачах. Навіть маленька база у вивченні польської мови може стати надалі хорошим фундаментом для досконалого володіння нею.