logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

7 польських комедій, які допоможуть іноземцям зрозуміти польський гумор, а заодно – підтягнути знання мови

7 польських комедій, які допоможуть іноземцям зрозуміти польський гумор, а заодно – підтягнути знання мови

Отже, якщо ви збираєтеся жити в Польщі, то повинні не тільки знати мову цієї держави, а й розуміти характер і менталітет місцевого населення. Гумор у кожного народу свій. Щоб зрозуміти польський гумор, рекомендуємо звернутися до кінематографа. Портал Polsha24 пропонує читачам 7 польських комедій, які прекрасно продемонструють вміння поляків жартувати, а також допоможуть іноземцям підтягнути польський словниковий запас.

Дівоча змова (Rzeczpospolitababska) – типова польська комедія режисера Ієроніма Пшибила, яку оцінять представники старшого покоління. Дія фільму розгортається в повоєнній Польщі. Демобілізовані бійці жіночого і чоловічого підрозділів і в мирному житті вирішують зберегти військовий порядок. Вони змагаються через одну садибу. Обидві сторони заприсяглися надалі не цікавитися протилежною статтю. Що з цього вийшло, можна дізнатися, подивившись фільм. До речі, його друга назва – «Баб'яча республіка».

Як позбутися целюліту (Jak sie pozbyc cellulitu) – відмінний фільм, особливо для представниць прекрасної статі. Режисер картини Анджей Сарамоновіч відмінно продемонстрував вміння польок сміятися над ситуаціями і над собою. Головні героїні фільму, а заодно – кращі подруги Майя і Ева відправляються на відпочинок в елітний спа-салон. Їх масажистка Корнелія залучає подруг у захоплюючу пригоду з великою кількістю різноманітних випробувань. У дівчат зав'язується справжня дружба, девіз якої: «Будь-який настирливий хлопець – гірше целюліту». Героїні пізніше розуміють, що позбутися від надокучливого молодого хлопця набагато важче, ніж від «апельсинової кірки».

Побачення в сліпу (Randka w ciemno) – відмінна комедія для сімейного кіносеансу. Режисер – Войцех Вуйчік. Фільм розповідає історію молодої і красивої дівчини Майї, у якої є чудові друзі, хороша робота, навчання в університеті. Проблема у дівчини тільки одна – кинув її рік тому бойфренд на ім'я Цезарія. Забути образу і пробачити хлопця Майя не може. Допомогти дівчині впоратися з емоційною проблемою вирішує найкраща подруга, пропонуючи їй взяти участь у телевізійному шоу, де хлопці та дівчата знайомляться, не бачачи один одного. На зйомках передачі Майя знайомиться з красенем Чарльзом.

Заведи собі онука (Zróbmy sobie wnuka) – автор комедії Петро Вересьняк розповідає історію подружньої пари, яка живе в центрі міста в невеликому затишному будиночку, оточеному садом. Marian і Geńką Koselowie не збираються нікуди переїжджати. Але їх вкрай турбує доля їх дорослих дітей, які не збираються обтяжувати себе шлюбом. Син Янек працює гінекологом і не страждає від відсутності уваги з боку жінок, а дочка Зося поглинена роботою у великій фірмі. І тоді Marian приймає рішення, у що б це не стало знайти дітям відповідні партії.

Мишка (Mis) – ще одна відмінна польська комедія режисера Станіслава барі для сімейного перегляду. Керуючий спортивним клубом на прізвисько Ведмежа одного разу виявляється в скрутному становищі: будучи за кордоном, він виявляє, що з його паспорта вирвано кілька сторінок. Будучи впевненим, що це справа рук його колишньої дружини, яка вирішила заволодіти його рахунком у банку, Мишка намагається обдурити прикордонників.

Тестостерон (Testosteron) – польська комедія для чоловіків режисера Анджея Сарамоновіча. Чи може весілля відбутися без нареченої? І якщо може, то якою вона буде? Герої картини запевняють: весілля без нареченої набагато веселіше звичайного весілля. Так вирішують друзі нареченого, як тільки з-під вінця збігає наречена, і закочують замість весільного банкету вечірку-парубочий вечір. Свято перетворюється в божевільну низку оповідань, суперечок, тостів, несподіваних поворотів дії і шокуючих відкриттів в області відносин між чоловіками і жінками.

Святий бізнес (Święty interes) – відмінна комедія, у всій красі демонструє польське почуття гумору. Режисер – Мацей Войтишко. Фільм розповідає про двох братів, які приїжджають на малу батьківщину на похорони батька. Відправившись до нотаріуса, брати Лешек і Янек дізнаються, що батько всю землю і будинок відписав благодійному фонду, а синам залишив тільки стодола, що повний всякого старого мотлоху.