logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

7 кроків до успішної роботи в Польщі

7 кроків до успішної роботи в Польщі

Якщо ви все ще не переїхали до Польщі, а лише мрієте знайти там престижну, високооплачувану роботу, ми готові розповісти вам, як зробити це правильно. Портал Polsha24.com розповість про сім кроків, завдяки яким у будь-якого іноземця є шанс знайти ідеальну для нього вакансію в Польщі.

Крок 1. Правильно складіть резюме. Звичайно, польською мовою. Пишіть його в стандартній формі. Не приховуйте своїх професійних досягнень, але і не ускладнюйте. Якщо для деяких країн фахівець, що виконує на роботі відразу кілька функцій – норма, то для Польщі це неприйнятно. Тому, навіть якщо ви дуже здібна людина, у своєму резюме краще вкажіть ту професію, якою ви володієте найбільш професійно.

Крок 2. Попрацюйте над пошуком професії самі. Виберіть кілька десятків фірм і розішліть ваше резюме на їх пошту. Крім того, розмістіть запит про пошук роботи на спеціальних сайтах, де польські роботодавці шукають працівників з-за кордону. Так у вас з'явиться відразу кілька робочих варіантів, з яких пізніше можна вибрати найбільш підходящий.

Крок 3. Використовуйте всі варіанти. Якщо ви вже прибули до Польщі, купіть газети з оголошеннями. В першу чергу звертайте увагу на колонку «термінові оголошення». У ній публікуються оголошення фірм, яким працівник потрібно вже сьогодні. Звертайте увагу на рекламки, які часто кидають у поштові скриньки. У них також вказують вакансії на тому чи іншому підприємстві. Відвідуйте ярмарки вакансій і вивчайте інформацію про ринок праці в Польщі. Тоді зможете тримати «руку на пульсі» і знати, які фахівці можуть заробити в цій країні.

Крок 4. Учіть польську. Напевно ця рада має бути першою в списку. Без знання польської мови знайти реально хорошу роботу в Польщі буде непросто. Звичайно, варіанти є, але в цьому випадку ви повинні володіти досконало іншими іноземними мовами або бути рідкісним потрібним країні фахівцем. Якщо ні перше, ні друге до вас відношення не має, то знання польської мови зіграє у вашому вдалому працевлаштуванні чи не першу роль.

Крок 5. Не лінуйтеся ходити на співбесіди. Багато польських працедавців перш ніж взяти на роботу фахівця, вважають за краще поспілкуватися з ним особисто. Наш порада – не уникати таких зустрічей, а навпаки – скористатися ними з користю для себе. При особистій зустрічі ви зможете не тільки показати себе, але і дізнатися всі особливості вашої майбутньої роботи, уточнити зарплату й поцікавитися соціальним пакетом.

Крок 6. Перш ніж погодитися на роботу, перевірте свого майбутнього роботодавця. По-перше, погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. По-друге, в інтернеті є спеціальні сайти з відгуками, де своїм враженням від тих чи інших роботодавців в Польщі діляться самі поляки. Такі думки – найчесніші та неупереджені.

Крок 7. Забудьте все міфи про роботу в Польщі. Наприклад, про те, що знайти хорошу роботу допоможуть співвітчизники. Пам'ятайте: що добре для одного, іншому може взагалі не підходити. Більш того, практика показує, що іноді «земляки» не тільки не поспішають допомагати, але й навпаки – можуть тільки погіршити ваше становище. Краще все ж сподіватися на власні сили і знання. Або ще один міф про те, що в Польщі не вистачає IT фахівців і тому їх буквально «на руках носять». Можливо, так було років 10 тому, коли фахівці масово виїжджали на Захід. Сьогодні ринок IT індустрії цілком сформувався в країні, і місцеві компанії можуть забезпечити конкурентні європейські заробітки своїм співробітникам. З іншого боку, хороші фахівці, і не тільки в сфері IT, завжди зможуть знайти собі хорошу роботу в Польщі.