logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

5 причин, через які поляки не хочуть брати на роботу іноземців

5 причин, через які поляки не хочуть брати на роботу іноземців

Ви, напевно, не раз чули історії про те, що той чи інший польський роботодавець відмовив українцеві або білорусу в працевлаштуванні. Чому так буває? Які найчастіші причини відмови? І що робити в таких випадках?

Отже, почнемо з причин. Насправді, їх не так багато.

Перше – проблеми з документами. Жоден нормальний роботодавець у Польщі не стане зв'язуватися і підставляти себе через те, що ви, наприклад, нелегально перебуваєте в Польщі. Це стосується і тих, чия віза не дозволяє працювати, наприклад, туристична. Складно буде влаштуватися на роботу і тим іноземцям, які не мають на це офіційного дозволу або підстав для його отримання.

Друга не менш часта причина відмови в працевлаштуванні в Польщі іноземцям – невідповідність кваліфікації і вимог. Якщо ви прийдете до роботодавця, припустимо, в будівельну компанію і скажете, що вмієте виконувати різні види ремонтних і будівельних робіт, швидше за все, вас попросять підтвердити це документально. Адже на словах можна все. Інша справа – реальність. Складніше і тим, чий досвід роботи в обраній на майбутнє професії дорівнює нулю. Далеко не кожен роботодавець готовий вас спочатку навчати, а потім брати на роботу.

Третє – незнання польської мови. Звичайно, з цієї причини польський роботодавець далеко не завжди скаже вам «ні», але все ж. Якщо ви розраховуєте на професію, яка передбачає постійне спілкування з іншими людьми – зокрема, поляками, то без знання мови ви навряд чи зможете отримати заповітну посаду.

Четверте – небажання займатися оформленням документів для іноземця. Іноді польські роботодавці просто не хочуть або не знають, як робити ті чи інші документи. Найчастіше таке буває з підтвердженням, що на вашу посаду не претендує поляк, і ви не займете чиєсь місце. Але відразу поспішаємо заспокоїти – такі довідки щодо використання праці іноземців потрібні не завжди.

П'яте – наявність декількох кандидатів. Якщо на одне робоче місце претендує кілька фахівців, то не чекайте, що вам відразу скажуть «так» після співбесіди. Цілком ймовірно, що інший кандидат по тим чи іншим параметрам просто підійде більше за вас. В такому випадку вам відмовлять.

Як бачите, причини відмови в працевлаштуванні іноземців з боку польських роботодавців цілком об'єктивні. Всі інші випадки, коли українців чи білорусів не хочуть брати на роботу в Польщі – приватні ситуації. У більшості випадків, будь-який іноземець, який бажає працювати в Польщі, без проблем може знайти роботу в цій країні. Та й, погодьтеся, майже в кожному вищевказаному випадку відмови можна попрацювати над собою і отримати заповітну посаду.