logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

5 порад для покупців зі Східної Європи при поверненні товару або Tax Free

5 порад для покупців зі Східної Європи при поверненні товару або Tax Free

Шопінг – це завжди гарний настрій, приємна втома й незаплановані покупки. Всім знайомий запах нового одягу та гарною дорогого взуття, яку так хочеться швидше приміряти й купити. Але, на жаль, не завжди все, що ми купуємо нам підходить. Часто трапляється, що в магазині все начебто красиво й добре сидить, а вдома ми все ж розуміємо, що покупка не зовсім вдала. На щастя, існує можливість повернути куплений товар. Про те, що важливо знати при поверненні, розповість сьогоднішня стаття порталу Polsha24.

Знайомство з правилами

У кожному польському магазині, особливо якщо це відома мережа або марка, є так званий «regulaminum» – правила, в яких описані обов'язки та права покупця магазину. Там обов'язково є пункт про умови повернення. Саме на них варто звернути увагу, щоб потім не виявилося неприємних сюрпризів. Наприклад, товар куплений на розпродажі або зі знижкою, часто не підлягає поверненню, а якщо ви замовляєте одяг через посередницьку фірму, яка виставляє вам чек і виписує TAX FREE, то швидше за все замовлені речі також не можна повернути.

Чек

Незважаючи на те, що в кожному магазині Польщі вам обов'язково видадуть чек, як вашу гарантію та можливість повернути товар, найкраще зробити його копію. Адже папір, на якому надрукований документ, що підтверджує покупку, швидко зношується, а чорнила пропадають і розмиваються. А як відомо, без чека вам ніхто не поверне гроші.

Не квапити продавця

Вже не раз на форумах і в особистих бесідах польські продавці скаржилися на те, що багато іноземнтх покупців кваплять їх, коли ті виписують TaxFree або навіть лаються через те, що продавці не знають російської і не можуть написати правильно їх ім'я, прізвище та адресу .

Можливо, саме така поведінка може призвести до того, що продавець помилиться, у зв'язку з чим на кордоні не поставлять печатку, а в магазині вже точно відмовляться приймати документи й товар назад.

Печатка на документах TaxFree

На жаль, особливо у вихідні дні, на кордоні збираються великі черги, працівники митниці втомлені, як і, в принципі, самі туристи. Саме тому дуже важливо ще на кордоні перевірити, чи поставили вам печатку на Tax Free. Адже без неї ніхто вам не поверне гроші, а враховуючи той факт, що дуже часто покупці з країн Східної Європи виписують кілька TaxFree, митник може просто не помітити або пропустити один із них.

Повідомити про повернення заздалегідь

Якщо ви все ж вирішили повернути товар назад, найкраще написати електронного листа в магазин або ж просто туди зателефонувати. Так вам не доведеться чекати, поки знайдеться продавець, який вас розуміє, а працівники будуть шукати необхідні документи й дзвонити своїм постачальникам з питаннями про можливість повернення. Написавши лист, ви просто-напросто економите свій час і даєте магазину спокійно розібратися з проблемою та вирішити її в найкоротші терміни.

Будьте уважні та ввічливі!