logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

5 польських детективних серіалів, обов'язкових до перегляду іноземцям

5 польських детективних серіалів, обов'язкових до перегляду іноземцям

Якщо ви вчите польську мову, хочете знати більше про культуру, традиції, менталітет поляків, тоді польське кіно – кращий ваш помічник. А щоб дивитися його було не тільки корисно, але й цікаво, радимо звернутися до найпопулярніших фільмів в тому чи іншому жанрі. На цьому тижні портал Polsha24 розповість про 5 найцікавіших польських детективних серіалів, після перегляду яких, ви залишитеся під враженням, розширите свій словниковий запас і численні знання про Польщу.

Отець Матфій (Ojciec Mateusz) – серіал представлений в п'яти сезонах, в кожному з яких від 12 до 17 серій. За сюжетом дія відбувається в провінційному польському містечку Сандомирі і його околицях. Католицький священик (Артур Жмієвскі) після кількох років служби в білоруському храмі повертається до Польщі і отримує місце в невеликому приході. Розумний і проникливий пастор допомагає своїм парафіянам і всім, хто потребує допомоги. А заодно завдяки своєму таланту в розкритті злочинів отець Матфій дізнається все нові таємниці маленького містечка.

Пакт (Pakt) – сучасний польський детективний серіал, знятий в 2 сезонах по 6 серій в кожному. У центрі першого сезону – журналіст Петро Гродецкий, який розслідує велику фінансову махінацію з участю поважної міжнародної компанії. Незабаром герой з'ясовує, що в цій справі замішаний його брат. Сюжет другого сезону заснований на оригінальному сценарії і розповідає про конфронтації між прем'єр-міністром і президентом. Конфлікт призводить до політичної дестабілізації Польщі, і головний герой Петро береться з'ясувати, на чиєму боці правда.

Неймовірні пригоди Марека Пегуса (Niewiarygodne przygody Marka Piegusa) – відмінний польський детективний серіал, який підійде для перегляду з дітьми. Адже його головний герой – польський хлопчик на ім'я Марек, який живе у Варшаві зі своєю сім'єю. Він був звичайним школярем, вчився в шостому класі і намагався завжди виконувати те, про що його просили. Пригоди Марека почалися зовсім несподівано. Одного разу він вирішив прогуляти уроки і відправився в парк. Там школяр познайомився з ще одним хлопчиком і за випадковим збігом обставин переплутав його портфель зі своїм. З цього моменту за Мареком починають полювати бандити. Коли герой розуміє, що все дуже серйозно він звертається за допомогою до досвідченого сищика.

Екстрадиція (Ekstradycja) – типовий польський серіал про поліцейських. У трьох його сезонах розповідається про комісара поліції на ім'я Ольгерд Хальске. Він володіє непростим характером, що призводить до складнощів у роботі та особистому житті. Але в той же час головний герой готовий застосувати всі можливі методи, щоб зупинити злочинців. Хальске доводиться протистояти наркомафії та іноземним організованим злочинним угрупованням, а також вести боротьбу з корупцією в структурах влади. А це не завжди подобається його колегам і керівництву.

Пастка (Pułapka) – один з найсучасніших польських серіалів, в центрі якого – інтригуюча історія головної героїні Ольги Савица, яка бореться з «демонами» минулого, що нагадують про смерть чоловіка. Щоб змінити своє життя, вона йде на телебачення і робить цікавий репортаж про дитину, яка зникла з притулку. В історію ненавмисно втягуються й інші герої – дівчина Ева, співробітник поліції Юстина, що надалі викликає справжню лавину нещасних випадків. В результаті, Ольга виявляється в центрі таємниці злочину, яка виявляється такою ж складною, як ті, про які вона писала у своїх книгах.