logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

5 міфів про роботу в Польщі

5 міфів про роботу в Польщі
Перш ніж вирішитися на серйозний крок, пов'язаний з пошуком роботи в Польщі і переїздом в цю країну, ми читаємо всілякі форуми і обговорення цієї теми в інтернет-спільнотах. На жаль, інформація на них часто буває суперечливою і призводить до появи різних, часом не зовсім правдивих стереотипів, пов'язаних з роботою в Польщі.

Міф 1. Житло від наймача - жахливе.

Саме з цієї причини багато українців і білорусів побоюються роботи в Польщі. У їхньому уявленні вони мають ділити скромне житло в чужій країні з 10-15 іншими іноземцями, та ще й платити за нього.

Насправді. Варіантів проживання для іноземців в Польщі відразу кілька. Іноді польські роботодавці селять робочих в хостел, де в кімнатах живуть 4, максимум - 5 осіб. Є ймовірність, що проживати будете в приватному будинку на 10-15 чоловік, але в такому випадку кімнату зазвичай ділять на 2-3 мешканця. У таких будинках є простора кухня з посудом і всією необхідною побутовою технікою, пару ванних кімнат і туалетів. При цьому подібне житло більшість роботодавців надає безкоштовно, хіба що платити потрібно за комуналку.

Ну і останній варіант - платне житло, вартістю близько 400 злотих на місяць. Але в таких випадках і зарплата в Польщі буде вище і житлові умови на порядок краще.

Ну і врешті-решт, ніхто не забороняє вам скооперуватися з іншими колегами-іноземцями і зняти відповідне конкретно вам житло самостійно на кілька людей.

Міф 2. Українцям і білорусам платять дуже мало.

Існує думка, що поляки українців і білорусів беруть на роботу, тільки тому, що можна платити в два рази менше ніж полякам. Почнеш обурюватися, тебе відразу виженуть, поляки не люблять, коли їм заперечують. Іноземцям платять максимум 10 злотих на годину і немає ніяких надурочних і преміальних.

Насправді. Іноді польські роботодавці дійсно платять іноземцям менше ніж полякам, але різниця ця не така вже суттєва. В середньому - 1,5-2 злотих на годину. І таке рішення можна вважати справедливим, адже в кожній розумній державі турбуються про благополуччя, безпеку і максимально комфортний рівень життя в першу чергу для своїх громадян. Можливість заробити в додаткові години за тарифом вище звичайного дають абсолютно всім, а працьовитих іноземців, як і поляків, заохочують доплатами і преміями.

А взагалі, що заважає українцям і білорусам влаштуватися в Польщі, отримати польське громадянство і заробляти як поляки?

Міф 3. Ставлення поляків до іноземців упереджене.

Іноді на деяких форумах можна прочитати, що поляки українців і білорусів м'яко кажучи недолюблюють, постійно ображають і готові чіплятися до них на кожному кроці.

Насправді. Здебільшого поляки дуже лояльно ставляться до українців і білорусів, працьовитих завжди помічають, пропонують навчання і підвищення кваліфікації, допомагають оформити карту побиту. Звичайно, буває різне: адже людський фактор ніхто не відміняв. А іноді й іноземці самі винні: вважають, що їм з першого дня хтось щось винен, а самі працювати не особливо хочуть. Поляки ж в свою чергу таких працівників не затримують, ось і залишаються ті скривдженими на весь світ.

Міф 4. Польської мови не знаєш - в Польщі робити нічого

Польська мова дуже складна, і багато хто думає, що робота на території Польщі без знання мови неможлива.

Насправді. Польська мова звичайно відрізняється від української і білоруської, і на початку буде складно заговорити, але дещо розуміти ви зможете. Більш того, різноробочі, будівельники, працівники на сезонні роботи потрібні бажано зі знанням мови на рівні розуміння, але в більшості випадків люди працюють там і без іноземної мови. Польською потрібно володіти водіям-далекобійникам, офіціантам, вихователям, ну і, звичайно, тим, хто розраховує на високооплачувану професію. Від рівня володіння мовою безпосередньо залежить ваш дохід в Польщі. Але якщо вам підвернулася гарна робота в Польщі, де мова - не головна вимога, не втрачайте шанс. На місці ви вивчите її значно швидше.

Міф 5. Пани часто обманюють і зарплату не платять.

Іноді в інтернеті можна наштовхнутися на розповіді іноземців про те, що працювали вони в Польщі, намагалися, а зарплату їм заплатили менше, пізніше або зовсім не заплатили.

Насправді. Саме такі працівники найчастіше не розповідають історію про те, чому так сталося. Можливо, вони працювали неофіційно. Або ще один варіант: не вийшли на роботу кілька днів, або прийшли на підприємство в нетверезому вигляді. Поляки - народ законослухняний. І якщо вас офіційно, з укладенням трудового договору, взяли на роботу, то без вагомої причини ніхто його не порушить і свій заробіток ви отримаєте вчасно.

Замість P.S. Кожен випадок працевлаштування в Польщі іноземців індивідуальний. Але в більшості своїй дуже багато залежить від самих українців і білорусів, від їх підходу до питання пошуку роботи в Польщі. Будьте чесні перед польським законом і в першу чергу - перед самими собою, і тоді ніякі міфи не зупинять вас на шляху до поставленої мети.
Категорiї: робота в польщі