logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

12 нюансів, які потрібно знати про договiр Umowа o dzieło

12 нюансів, які потрібно знати про договiр Umowа o dzieło

Umowa o dzielo – це цивільно-правовий договір в Польщі. Працівник, який уклав цей тип договору, не має такого захисту і прав, як при Umowa o pracę. Але umowa o dzielo дає більше свободи підряднику. Він сам вирішує, як робити свою роботу і визначає кількість витраченого часу. Головне завдання працівника – досягти результату, зазначеного в контракті.

Ось дванадцять головних особливостей цього трудового договору в Польщі:

 1. Договір про справу є цивільно-правовим договором, що полягає в зобов’язанні підрядника виконати роботу, за яку замовник зобов’язується платити.
 2. У такому договорі згадується конкретний результат дії (наприклад, написання статтi).
 3. Umowa o dzielo є договором результату, тому винагорода є за результат, а не (як у випадку трудового договору Umowa o pracę) за дії особи, яка прийняла цей наказ.
 4. Форма укладання контракту на конкретну роботу може бути будь-якою (в письмовій або усній формі), зміна змісту цього договору повинна мати таку ж форму, що і основний договір.
 5. При підписанні такого договору організація-замовник не зобов’язана інформувати підрядника, наприклад, про стандарт робочого часу (довільно) або дату платежу (це зазначено в Цивільному кодексі).
 6. Роботодавець може відмовитися від договору в будь-який час. При виході з договору платник повинен виплатити узгоджене винагороду.
 7. У разі якщо організація-замовник не уклала такий договір зі своїм співробітником, він не підлягає обов’язковому соціальному або медичному страхуванню.
 8. Претензії, що випливають з такого виду договору, закінчуються через два роки з дати роботи.
 9. Дію договору не можна припинити. Підрядник може розірвати його в разі, якщо організація-замовник не співпрацює з ним.
 10. Підрядника не пов’язує робочий час. Він може працювати, встановлюючи час сам. Важливо тільки, щоб робота виконувалася відповідно до порядку і вчасно.
 11. Будь-хто може бути підрядником роботи і стороною, наприклад фізичною особою, компанією або установою (фізична особа повинна бути старше 18 років).
 12. Umowa o dzielo підходить для разової або випадкової роботи, в той час інші види трудових договорів підходять для постійного виду зайнятості.