logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

10 цікавих фактів про Варшаву

10 цікавих фактів про Варшаву

Варшава – столиця Польщі, місто з вражаючою історією та безліччю пам’яток. Ми зібрали 10 цікавих фактів, які дозволять вам дізнатися більше про це місто.

1. Легенда свідчить, що рибалка на ім’я Wars закохався в русалку, яку звали Sawa. Завдяки цьому союзу й походить назва міста Warszawa (Варшава). Образ русалки став символом міста. В 1855 у Варшаві на Ринковій площі русалці встановили пам’ятник.
2. Варшава – єдине польське місто, в якому є метрополітен. Першу лінію метро відкрили в 1995 р., другу – в 2015 р.
3. Після Другої світової війни хотіли перенести столицю в інше місце, бо Варшава була на 85% зруйнована. Але потім вирішили її відновити. Старе місто відбудовували за картинами XVII – XVIII століть. Його внесли в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як досконалий приклад відновлення знищеного майна.
4. Варшавський Палац культури та науки є найвищою будовою в Польщі. Його висота – 237 м. Палац був подарунком Сталіна, збудованим на гроші Радянського Союзу й руками радянських будівельників.
5. У центрі Варшави побудований найвужчий у світі двоповерховий будинок. Його ширина 122 см, а висота – 9 м. Замовив цю будівлю ізраїльський письменник Едгар Керет.
6. У Варшаві немає жодного цирку, а кількість театрів перевершує число кінотеатрів.
7. З 1815 по 1915 Варшава була столицею Царства Польського, яке входило до складу Російської імперії.
8. Найпопулярнішим казковим персонажем у Варшаві був визнаний Вінні Пух. У 1954 році вулицю В. І. Леніна перейменували на вулицю Вінні Пуха (Kubusia Puchatka).
9. В околицях Варшави зафіксований найстаріший відомий у світі факт виробництва сиру. Це сталося 7500-8000 років тому.
10. У списку найбільш переповнених міст Європи Варшава займає перше місце. За рік у пробках поляки проводять 106 годин, так що в годину пік по вулицях міста краще не їздити.