logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

10 найпопулярніших питань про карту побиту в Польщі

10 найпопулярніших питань про карту побиту в Польщі

Про те, як отримати карту тимчасового або постійного перебування в Польщі є багато інформації на сайтах воєводств країни та інших інформаційних ресурсах. Незважаючи на це, у кожного, хто зіткнувся з питанням отримання виду на проживання в Польщі, можуть виникнути свої сумніви. Портал Polsha24 пропонує ТОП найпопулярніших питань і, звичайно ж, відповідей про карту побиту в Польщі.

Отримавши тимчасову карту побиту на підставі працевлаштування, чи можна змінювати місце роботи?

- Ні. Офіційно ви можете бути працевлаштовані тільки в одного роботодавця. Але якщо ви з якихось причин втратили роботу, вам необхідно в 15-денний термін повідомити про це Urząd Wojewódzki. Вам дадуть 30 днів для пошуку нової роботи. Якщо протягом цього часу ви не знайдете роботу, вид на проживання буде анульований і вам доведеться покинути територію Польщі. При цьому, швидше за все, приховати факт втрати роботи не вийде, так як роботодавець повинен також заявити про це.

Втратив свій гаманець, в якому зберігалася видана мені карта побиту. Що робити?

- Протягом трьох днів після втрати документа, ви повинні звернутися в Urząd Wojewódzki за дублікатом, згідно «Закону про іноземців». Поки дублікат буде робитися, у вас на руках буде довідка, терміном дії не більше 2 місяців, в якій буде вказано факт втрати картки.

Чоловік отримав карту сталего побиту по Карті Поляка. Мені дали візу на 100 днів, протягом яких ми повинні податися на возз'єднання з сім'єю та отримання на цій підставі тимчасової посвідки на проживання для мене. Якщо протягом цих 100 днів я не отримаю часови побит, чи можу я виїжджати з Польщі?

- Виїхати можна, а ось підставою для в'їзду в країну буде віза. Якщо термін дії її закінчився, то краще дочекатися отримання ВНП на території Польщі за наявності відмітки, що дозволяє перебувати на території країни без візи, або зробити іншу візу.

За скільки днів до закінчення візи необхідно податися на посвідку на проживання в Польщі?

- З 1 травня 2014 року можна подати документи на ВНП навіть у останній день дії візи. В цьому випадку співробітник відділу, який приймає документи в роботу, поставить в паспорт спеціальний штамп, де буде вказано, що ініційовано розгляд справи про надання статусу ВНП. Тоді на підставі цього штампу можна легально перебувати на території країни до тих пір, поки справа перебуває на розгляді.

Чи можна подаватися на карту побиту, якщо працюєш в Польщі, маючи візу іншої держави, яка входить в Шенген?

- Відповідно до статті 211-225 «Закону про іноземців» іноземець, який легально перебував або законно працював у інших країнах ЄС (майте на увазі: не всі країни ЄС є країнами Шенгенської зони) протягом 5 років безперервно та хоче влаштуватися в Польщі, має право податися в цій країні на отримання карти резидента ЄС.

Як отримати карту сталего побиту за польським корінням, але без Карти Поляка?

- У випадку, якщо у вас немає Карти Поляка, а ви можете документально підтвердити своє польське походження, можна відразу просити карту побиту в Польщі. Підтвердженням вашого польського походження є факт, що один з ваших батьків, бабуся чи дідусь або прабабуся і прадідусь були поляками за національністю. Документи повинні бути перекладені на польську мову й завірені присяжним перекладачем. У всьому іншому повний пакет документів буде таким же як і з Картою Поляка. Правда, в даному випадку вам також належить до всіх документів докласти квитанцію про оплату гербового збору в розмірі 640 PLN.

Як дізнатися, що карта побиту готова?

- Після подачі пакета документів протягом 7-10 днів на вказану в анкеті адресу має прийти лист із відділу у справах іноземців про те, що справа надійшла на розгляд. У листі буде вказано ім'я і контактний телефон фахівця, який веде справу. Зверніть увагу: в листі також може бути наведений перелік відсутніх документів і термін, протягом якого їх необхідно донести.

Чи можна подорожувати країнами Євросоюзу маючи ВНП у Польщі?

- Маючи Кartu czasowego pobytu ви можете безперешкодно переміщатися по країнах Шенген Зони та перебувати на їх території країн протягом 90 днів у півріччі.

Якщо у мене ВНП, чи потрібна мені віза?

- Для перетину кордону в даній ситуації віза не потрібна, достатньо пред'явити ваш паспорт і карту побиту.

Заплатив за Kartu czasowego pobytu, а чек десь загубив. Як бути в такій ситуації?

- Потрібно звернутися в касу, де здійснювалась оплата й попросити видати вам дублікат.