logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

1 вересня в Польщі. Свято чи звичайний день?

1 вересня в Польщі. Свято чи звичайний день?

Уже осінь, а це значить, що всі діти підуть осягати граніт науки в школах. Ми вирішили розповісти, як святкується День Знань у Польщі та чим це свято відрізняється від пострадянських традицій.

У Польщі 1 вересня на навчання йдуть тільки школярі. У студентів є ще місяць для того, щоб попрацювати або ж поправити оцінки за літню сесію.

У країнах колишнього Радянського Союзу 1 вересня – це завжди свято, квіти, лінійки в школі та університеті, ошатні школярі й студенти, вчителі та батьки. У Польщі все зовсім по-іншому. Тут немає урочистої атмосфери свята. Ніяких лінійок і урочистих промов у польських школах немає. Педагоги просто вітають учнів із початком навчального року, говорять як раді всіх бачити й починають урок строго за розкладом.

Уроки 1 вересня в польських школах носять більш організаційний характер: обговорюються плани на прийдешній семестр, кількість контрольних та колоквіумів, а також вимоги викладача до відвідування і рівня відповідей на уроках.

Однак кав'ярні, бістро й ресторани поспішають привітати школярів та їх батьків з початком нового навчального року. Влаштовують акції, наприклад: «кожному школяреві – смузі або морозиво безкоштовно» і т.д. Працівники кафе роздають кульки й прикрашають приміщення стрічками та вітальними листівками для учнів.

У польських школах немає ніяких вимог щодо зовнішнього вигляду учнів на 1 вересня. Але як правило не дивлячись на це, багато учнів приходять ошатними в білих сорочках, краватках, а учениці – в красивих і ошатних сукнях.

Так само 1 вересня – привід для покупок у Польщі. Приблизно за місяць до настання осені у всіх магазинах і торгових центрах починається «шкільний бум». Завозяться яскраві зошити, олівці, фарби, альбоми для малювання та інше шкільне приладдя. Меблеві магазини також не відстають від загальної лихоманки й оголошують акції на письмові столи, настільні лампи, стільці, книжкові шафи та багато іншого. По акціях можна купити і ноутбуки, комп'ютери, планшети та інші гаджети, які так популярні серед молоді. Саме тому, приїхавши в Польщу за покупками в серпні, ви зможете купити один із цих товарів дешевше та вигідніше

1 вересня не тільки радісний привід. Саме в цей день в 1939 році на Польщу напали німецько-фашистські загарбники, тому для поляків це День скорботи й пам'яті за тими, хто ціною власного життя захищав рідну землю, своїх рідних і близьких.